ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.19
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA)

Vážené dámy a vážení pánové.
Chtěla bych Vás přivítat zde, v jednací síni radnice města Kolín, a zároveň bych Vám řekla něco o firmě Toyota Peugeot Citroёn Automobile (dále jen "TPCA"), která bude otvírat své výrobní linky 8. března 2005 v 10 hodin.

Tato firma, jejíž výstavba začala v roce 2002 u Ovčár u Kolína, byla započata stavebním kamenem, který pokřtil sám kolínský starosta. Firma TPCA vznikla v jedné z největších průmyslových zón v ČR o velikosti 250 ha. TPCA se rozkládá na 125 ha. Teď něco k firmě a značkám automobilů tvořících název firmy.

Automobilový průmysl je nejdůležitějším průmyslovým odvětvím v ČR a díky TPCA jeho váha ještě vzrostla. Celková investice do projektu na zelené louce, jež přesáhla 50 miliard korun, nemá v ČR obdoby. Vedle přímého ekonomického přínosu samostatného závodu TPCA, který zaměstná téměř 3000 zaměstnanců, jde také o velmi široký sektor dodavatelských firem, jež díky automobilce prosperují. Příchod TPCA nepřímo zajistil vznik dalších 7000 pracovních míst ve všech oblastech: výrobou automobilových komponentů počínaje, úklidovými službami konče.
Fakt, že si dvě světové automobilky vybraly pro svoji investici právě ČR, je skvělou vizitkou, která by v budoucnu měla přilákat další významné firmy.

Skupina PSA Peugeot Citroën je významným hráčem ve světě automobilového průmyslu. Svoji sílu čerpá z tradičních evropských značek Peugeot a Citroën, které jsou sice sdružené pod křídly jedné skupiny, ale mají každá vlastní tvář a styl. V posledních pěti letech zaznamenaly obě značky prudký růst prodeje, který patří mezi nejvyšší v automobilovém průmyslu.
A také nesmím zapomenout na třetí značku tvořící název - Toyotu. Největší japonský výrobce Toyota je skutečným automobilovým gigantem, jenž sdružuje značky Toyota, Lexus, Daihatsu a Avion. Jejich společný prodej dosáhl v roce 2003 impozantních 6,78 miliónů vozů a zařadil Toyotu na pozici druhého největšího výrobce na světě. O tento úspěch se zejména zasloužila dobrá pověst vozů Toyota, známých svojí kvalitou a spolehlivostí.
Plánovaná roční produkce společnosti TPCA 300 tisíc automobilů bude rovným dílem rozvržena mezi všechny tři značky. Díky moderní koncepci výroby mohou být na jediné lince vyráběny tři velmi odlišné vozy.
Po dosažení plné výrobní kapacity bude každou minutu vyjíždět z továrny jedno nové auto. To znamená sladit práci stovek lidí a strojů na stejný minutový tep.
Každý zaměstnanec TPCA odpovídá za kvalitu své práce a má povinnost zastavit montážní linku, pokud objeví sebemenší nedostatek. Tento unikátní princip zaručuje nekompromisní kvalitu výroby.

Nyní vás seznámím s volnými místy a možností přidělení městského bytu.
Pracovní místa jsou rozdělena do čtyř kategorií:
1. kategorie - Pracovní pozice ve výrobě hledá automechaniky, autoklempíře, autoelektrikáře, autolakýrníky, pracovníky ve výrobě, pracovníky údržby elektro, specialisty správy budov a operátora - kontrola kvality.
2. kategorie - lidské zdroje, finance a administrativa. Do této kategorie hledají bezpečnostní techniky, specialisty BOZP elektro, HR ER specialisty, HR specialisty, účetní senior a účetní senior - správa budov.
3. kategorie - logistika. Tato kategorie hledá specialistu kontroly výrobního procesu a specialistu logistiky.
4. kategorie - řízení jakosti - do této kategorie patří jen místo inženýr kvality.

To je vše k pracovním místům a teď něco o přidělení městských bytů.
Jen málo firem se může pochlubit tím, že může zaměstnancům zajistit kvalitní bydlení. Ve spolupráci s městem Kolín probíhá výstavba 850 bytů určených pro zaměstnance TPCA. Byty zahrnují všechny kategorie od 1+KK pro svobodné zaměstnance až po 3+1 pro zaměstnance s rodinou. O přidělení městského bytu rozhodují jasně stanovená objektivní kritéria. Prioritu mají dělníci z výroby, naopak manažeři na byt nárok nemají.

To je vše, pokud máte nějaké dotazy, obraťte se s nimi na mne. Děkuji za pozornost a přeji příjemnou zábavu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: WeRCziNAa, 14.05.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­