ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Proslov ke konci 9. třídy (4)

Vážený pane řediteli, milí učitelé a spolužáci,

někteří z nás se na tento den těšili, někteří naopak ne. Ať už je to jakkoliv, dnešní den není žádným svátkem ani významným dnem, přesto je hodně důležitý pro nás - "deváťáky".

Mnoho z nás si jistě pamatuje, jak vypadal náš první školní den. Všichni stáli napjatí a možná i trochu vystrašení před školou, v jedné ruce kornout plný sladkostí a v té druhé stisknutá dlaň našich rodičů. Plni očekávání a radosti ze všech těch vjemů jsme se stali žáky 1.B.

Čas utekl jako voda v rozbouřené řece a my jsme se najednou ocitli na druhém stupni, kterým nás celou dobu provázela naše třídní učitelka, Monika Hrabalová. Hodně lidí se už modlilo, aby to všechno skončilo, vše nám přišlo trapné a otravné. Nikdy jsme si neuvědomili, jak málo času nám vlastně zbývá. A podívejme se na nás teď - stojíme tady všichni se slzami na krajíčku a přejeme si, kéž by to všechno neuteklo tak rychle...

Myslím si, že všichni si odsud něco odnášíme. Ať už jsou to dovednosti a znalosti, které jsme získali díky našim bezvadným učitelům, nebo přátelé, o nichž můžeme s klidným srdcem říci, že jsou opravdoví.

A proto vám chci za nás všechny poděkovat za to, co všechno jste pro nás udělali. Za to, jak jste to zde s námi museli denně přežívat a za to, že jsme díky vám moudří a skoro dospělí lidé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: eva.h., 16.06.2022

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proslov ke konci 9. třídy (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­