ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Poděkovaní rodině za podporu ve výuce po úspěšném ukončení maturitních zkoušek

Drazí rodiče, milá rodino,

vítám vás na mé oslavě po úspěšném ukončení střední školy a složení maturity. Děkuji vám všem, že jste dorazili na tuto pozitivní událost, po které se již počítám mezi formálně dospělé, takže můžeme společně vypít i skleníčku vína na můj úspěch.

Teď bych vám rád povyprávěl o překážkách na této nelehké cestě...

Opravdu to nebylo snadné studovat v cizím jazyce, nejvíce jsem samozřejmě bojoval s češtinou. Nejhorší pro mě bylo, když paní učitelka z českého jazyka řekla, že mě nepustí do pátého ročníku a já se musel celé léto učit tvarosloví. Nadával jsem na učitelku, myslel si, že mě nemá ráda. Paradoxně během přípravy na opravnou zkoušku jsem zjistil, že opravdu tu češtinu moc neumím. A jsem ji proto nakonec vděčný, že mě přinutila se učit - bez získaných znalostí by se opravdu nedalo pokračovat dál.

Potom nastal další boj, a to příprava na maturitní zkoušky. Ano, bylo to další složité období. Nedokážete si ani představit, jak byla důležitá vaše podpora. Obával jsem se, že zkoušky nezvládnu a měl jsem největší strach, že tu školu dělám marně. Vy jste mi ale věřili, že to zvládnu. Pomáhali jste mi, jak jen mohli. Někdo z vás mi domlouval doučovaní, jiný mě podporoval psychicky a všichni jste mi drželi palce. Říkali jste mi, že jsem dobrý, ačkoliv jsem takovým nebyl. A když jsem to zvládal, těšili jste se se mnou, možná i více než já. Jsem vděčný Bohu, že mám tak skvělou rodinu a chtěl bych vám ještě jednou poděkovat za vaši podporu. Jsem prostě rád, že vás mám.

Připijme si tedy na naše zdraví. A jen více takových šťastných okamžiků!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: prodro4, 03.11.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Poděkovaní rodině za podporu ve výuce po úspěšném ukončení maturitních zkoušekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­