ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Život koní

Za ty roky jsem byl znám jako ďábel koní, velký hřebec nebo postrach lidí, ale pro všechny jsem Furioso. Vládce koní a věčně neporazitelný v legendárních bitvách proti lidem tohoto ostrova. Lidé si myslí, že jsou nejdokonalejší výtvor přírody, který musí vládnout a svou krutovládou rozsévat smrt mezi své věrně sloužící, jako jsme byli my - koně.

Začalo to nevinně jako každý příběh, jenž vede k bolesti a utrpení. Našli nás na velkých rozlehlých pláních, kde jsme byli nespoutaní, bez jakékoli vady či utrpení. Říkalo se nám Mustangové. Velmi rychle si nás lidé oblíbili, dávali nám jíst, umývali nás a s láskou a ohleduplností k nám přistupovali. Až do té doby, kdy vypukla bitva, která se týkala jen lidí. Byli jsme nasazováni, abychom bojovali, i když jsme nechtěli umírat. Proti naší vůli nás spoutali a do našeho života zasadili hluboké rány. Vše se jen zhoršovalo a lidé zapomínali na své věrné přátele, kteří v bitvách hráli osudovou roli.

Jak čas plynul, po koních chtěli větší nároky za méně potravy a žádné cti. Byli jsme jen věci a časem jsme začínali vymírat jako rostliny, které se nezalévají... "A proto byl založen tento odboj proti krutovládě lidí a nesčetným úmrtí našich druhů." Dořekl jsem poslední věty vyprávění mého příběhu ostatním shromážděným koním v obrovské stáji u malého městečka. Mezi koňmi v hledišti se ozvaly bouřlivé výkřiky pro souhlas a chtíč...

A bylo to. Měl jsem vysněnou armádu proti nevděčným lidem. Ve tmě jsme se snášeli jako neslyšné šelestění větru, až jsme dorazili k obrovskému hradu, kde sídlil hlavní vůdce lidí. Noc byla nezvykle tichá a pro nepozorné stráže bylo těžké se ubránit silným kopytům. Celým hradem jsme se pomaličku "prokousávali". Až do té doby, kdy byla zmobilizována celá pevnost. Akce šla pomaleji, ale vojáci byli rozespalí a nepozorní. Zanedlouho jsme se dostali k vůdci a svrhli jeho vládu spolu s ním z okna. A tak se lidé bez vůdce začali bát a více nás respektovat. Nechtěli jsme zabíjet ani ubližovat, protože jsme věděli, jaké to je a znali jsme nenávist. A tak jsme se začali k lidem chovat lépe a oni se začali lépe chovat k nám.

A proto koně navrátili vládu zpět těm lidem, kteří mají dobré srdce a nezapomenou na vzájemné přátelství a lásku mezi nimi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jaroslav, 11.12.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život koníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­