ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Vzestup a pád

Kdysi jsme byli nejmocnější armádou, která mohla být pánem celé Evropy. Kam jsme přišli, tam se třásli, klepali se hrůzou a poslechli nás, když jsme jim něco přikázali, dokonce nám i lichotili a podstrojovali. Každý jiný voják, který nás spatřil, zpanikařil, viděl mocné bojovníky, se kterými se nemůže rovnat. Nikdo nás nemohl porazit, ačkoliv jsme často utrpěli velké ztráty, avšak i přesto jsme hrdě a neochvějně šli dál. Nic nás nezastrašilo. Až se proti nám postavil protivník, jehož jsme porazit nedokázali. Nebyl to člověk, ani zvíře, vypadal neškodně, avšak byl horší jak ten nejžhavější oheň. Sekal nám prsty a nosy, zůstávali jsme na místě a srostli se zemí. On, generál Zima, zničil skoro nás všechny. Spolu s armádou, která si s ním tykala, byl neporazitelný. Mohli jsme jen jedno: ustupovat, ustupovat a zase jenom ustupovat, dokud nám nedošly síly...

Už dávno jsme opustili zem Slovanů, mnoho z nás při tom stažení padlo, zbylo nás jen pár, a v poměru s přesilou mocné armády jsme se nacházeli ve značném mínusu. Všechna dobytá území jsme v několika měsících ztratili a nyní už ztrácíme už i svoje vlastní, svou vlast. Nakonec jsme se dostali zpátky do hlavního města. Místo, jež bylo naším posledním, co nám ještě patřilo.

Avšak ne všichni vojáci dokázali vydržet až do konce a raději zahodili své pušky. Šli do zajetí, nebo prostě jen utíkali. V metropoli už bylo jen pár nadšenců, kteří si ani neuvědomovali, jaká proti nim stojí přesila, snad z toho ještě neměli rozum. Ale když jejich milovaný vůdce zemřel, už i oni odhazovali zbraně. Porazili nás. Z našeho hlavního města zbyl jen popel, nad kterým ještě oni vyvěsili rudou vlajku jako symbolický konec domnělé tisícileté říše.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 25.02.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vzestup a pádMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­