ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Tajemný hlas z podkroví

Všichni si o něm mysleli, že je blázen, protože v sobě nosil podivuhodný zážitek, který považovali za smyšlený. Tvrdil každému, že slyšel podivuhodný hlas, hlas lidský, přicházející z neznáma, jenž pravil: "Pomoz mi! Pomoz mi!"

Když Jack po chvíli poznal, že hlas přichází z podkroví, rychle se tam rozběhl. To, co tam spatřil, bylo děsuplné. Viděl tam oběšenou zohavenou ženu, celou od krve. Lekl se toho výjevu, ale překonal strach a pohřbil ji na louce.

Druhý den Jack slyšel znovu ten hlas a ten znovu pravil: "Pomoz mi! Pomoz mi!"
Jack se zděsil a běžel do podkroví, kde visela krvavá zohavená žena, ale byl tam ještě někdo - temná postava. Ta se pomalu otočila směrem k přicházejícímu Jackovi, rozeběhla se proti němu a těsně před ním zmizela. Ještě matně slyšel, jak mu temná postava výhružně říká: "Zabili jste ji! Zabili! Za to se vám pomstím!"

Jack se otřepal a myslel si, že se mu to jenom zdálo, ale něco tu nehrálo. Byla tu ta oběšená žena, kterou včera na louce pohřbil. Pozval si proto faráře. Dali mrtvou do rakve, farář ji pokropil svěcenou vodou a společně ji pohřbili.
Ještě téhož dne Jack viděl člověka s černým pláštěm, jak zběsile pobíhá městem jako splašený. Když mu chtěl nějak pomoci, člověk si jen něco nesrozumitelně mumlal a ječel.

Třetího dne uslyšel Jack děsivý výkřik, z něhož mu běhal mráz po zádech. Rychle utíkal do podkroví, ze kterého ten strašlivý jekot vycházel. V podkroví zahlédl muže v černém plášti, jehož včera spatřil na ulici, jak se houpe na oprátce, celý zkrvavený a zohavený. Vedle něho stála tajemná postava, ale už nebyla temná, nýbrž světlá. Jakmile ji Jack spatřil, rozplynula se v bílém dýmu.

Mezi lidmi se povídalo, že ten muž v černém plášti byl vrah. Tajemná postava ho prý zabila, neboť mu zavraždil dceru. Byla to ta žena z podkroví, která prosila Jacka o pomoc. Ale bylo to tak doopravdy? To ani sám Jack neví.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tajemný hlas z podkrovíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)