ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Tajemné světlo

- povídka ze 7. ročníku ZŠ

Nazdar, nazdar! Jmenuji se Arnie a je mi 26 let. Já a moji kamarádi máme partu "Arnieho sbor mazáků", ve které jsem vůdcem. Zná nás celý Bonwood, protože jsme vyřešili již řadu případů.
Jako tenkrát...

Policie hledala vraha, či vrahy, kteří zastřelili majitele pumpy a pumpaře Ronnieho Johnssona (v Bonwoodu jsou čtyři benzínové pumpy - na jednom konci města to jsou giganti Schmell a Ajip, a na druhém soukromé benzínky Mouse-Oleum Vladimira Uljanova a nová Johnsson Oil).
A protože Johnsson přebral Uljanovu zaběhlému podniku velkou část zákazníků, rozhodla se naše parta při mimořádném večerním srazu zajet za ním přímo do pumpy - ve čtvrtek obsluhuje on.
Když Dave zaparkoval auto a vešli jsme do obchodu, za pultem nestál Vladimir Uljanov, ale jedna z jeho zaměstnankyň. Po pozdravu jsem se zeptal: "Není tady pan Uljanov?"
Pumpařka: "Ne, je nemocný..."
Jimmy: "To je nemilé, chtěli jsme se ho na něco zeptat. Můžeme k němu domů?"
Pumpařka: "Ne, mohl by vás nakazit!"
Frankie: "Můžu si vás vyfotit?"
Pumpařka: "Proč ne..."
Poté co náš fotograf Frankie pumpařku vyfotografoval, řekl jsem Daveovi, ať zastaví u lesa kousek od pumpy, abychom se tam mohli projít, protože v lese se lépe přemýšlí.
Když jsme ušli od silnice asi deset metrů, všimli jsme si, že u lesa zastavuje nějaký vůz.
"Ale, ale, pan nemocný," řekl Mike a měl pravdu, Vladimir Uljanov právě vystupuje ze svého auta a v jedné ruce drží rozsvícenou baterku a ve druhé jakýsi kufřík. Rychle vyhledáváme úkryt, který brzy najdeme v křoví, odkud budeme Uljanova sledovat. Pozor! Už jde! Náhle je slyšet zvuk motorky. Přijíždí až k pumpaři. "Nasedni si!" křičí řidič. Uljanov nasedl a motorka zmizela tak rychle, jako se objevila.
"Do pytle! Teď už ho nenajdem," zlobí se Frankie. "Buď v klidu, najdeme je," uklidňuje ho Jimmy.
"Přesně tak," doplňuje ho Mike, "budeme sledovat stopu motorky." "A vy máte baterku?" podivuje se Frankie. "No jasně, jak chceš po tmě něco hledat bez baterky?" odpovídá mu Jimmy.
Jdeme sotva deset minut a najednou... ...se v dálce objeví... ...tajemné světlo. Zrychlujeme krok a již nesledujeme stopu, jdeme pouze za světlem.
Asi po dvaceti minutách dojdeme k chatě, z jejichž oken svítí světlo, díky kterému je vidět dovnitř, kde sedí Vladimir Uljanov a známé firmy Peter Jefferson a David Keane. Na stole naproti oběma zločincům leží po čtyřiceti desetitisíci librách. Frankie okamžitě fotí před oknem - motocykl, na kterém byl přivezen Uljanov a také automobil, který stál opodál - ten měl shodnou poznávací značku s vozem, jenž z pumpy odjížděl krátce po činu. V autě jsem Frankiemu dal za úkol zpracovat do zítřejší druhé hodiny odpolední důkazní materiál.
V pátek ve 14 hodin jsme měli sraz před policejním komisařstvím. Hned jak jsem uviděl Frankieho, zeptal jsem se ho, zda nezapomněl na úkol, který jsem mu včera zadal. "Jasně, co si o mně myslíš?" ohradil se. A tak jsme mohli jít rovnou za komisařem Bradem Michelsem.
"Buďte zdráv, komisaři," pozdravil jsem za všchny.
Komisař: "Á, Arnieho sbor mazáků. Co nám nesete?
Jimmy: "Ale, jenom nás zajímalo, jak daleko jste s tím pumpařem..."
Komisař: "No, je to teprve druhý den, vyslýcháme svědky a jak asi už víte, pátráme po BMW poznávací značky FL-34-BW-17. No a hlavní podezřelí jsou Sergej Vanja, Vladimir Uljanov a Bobby Cabbage."
Mike: "Mám pocit, že Cabbage a Vanja jsou nevinní."
Komisař: "Sakra, vy už jste to vyřešili?"
"Tady jsou důkazy," řekl Frankie a podal mu důkazy.
A tak si díky nám Uljanov, Keane a Jefferson odseděli pár let za mřížemi...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Godfrey, 08.09.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tajemné světloMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­