ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.53
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Smutek

Stála na břehu úplně osamocená. Bez přátel, bez vzduchu a téměř bez života. Vítr si pohrával s jejími plavými vlasy a stříbrné slzy padaly na tmavou hladinu řeky. Smutek? Ne, to není to pravé slovo. Nenávist? Ne, ani to nevyjadřovalo její pocit. Pocit, který se nedal popsat jedním jediným slovem. Smutná, nešťastná, zoufalá, naštvaná, nechápající...

"Proč já?" Slyšet její tenký a přesto chraplavý hlas bylo jako vidět padající hvězdu. Jenomže ji nikdo neslyšel - to víc na suchu žije ryb... Jen ta temná a nepřístupná hladina odrážela zvuk jejího dívčího hlasu, jen stromy kolem mohly soucítit.

"Pro někoho je život radost! Proč pro mě ne!?" Plakala? Mírně řečeno.. Život je někdy opravdu nelítostný, čím si však zasloužil tento mladý květ bolest?? Její srdce bylo probodáno mnoha meči a krvácelo, jen lehký vánek však dokázal bolest jemně utišovat.

"Skočit?" Ne, tak daleko by mladá duše této dívčiny nejspíš nedošla.. Ale nikdo neví, neštěstí převyšovalo zdravý rozum a nekonečná bolest se nezmenšovala.

Kdyby ji jen tak někdo, kdokoliv, dovedl potěšit. Mohla snad za to, jak se cítí? Mohla snad za to, co se jí stalo? Cosi uvnitř jejího srdce říkalo: "Ano, jen ty za všechno můžeš!" ale vzápětí jí její já odporovalo: "Ne! Celý svět je vinen, ty ne!"

Bludný svit měsíce, který pomalu vyplouval na noční oblohu, vyjasňoval nové a nové myšlenky. Jeho zář dopadající na skelnou vodní hladinu, ze které by se dívka za normálních okolností těšila, teď navozovala ještě ponuřejší náladu...

"Ne! Už prostě dál nemůžu!" zakřičela nahlas tak, jak jí to dovolily její zesláblé a unavené hlasivky. A v tu chvíli se splynulo vše v jeden nezřetelný šedý obraz...dívka usnula.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Babet, 27.01.2007

­­­­

Slohová práce Smutek ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SmutekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­