ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Sen (2)

Začalo to jednoho dne, myslím v úterý. Šel po ulici a přemítal: "Proč je svět někdy tak na hlavu postavený?" Některé věci mu nedávaly smysl, spíše hodně věcí. Když se koukl na většinu skutečností, přišlo mu to strašně podivné. Proč dívky hodné, hezké a milé chodí s někým, kdo je k nim nepřiměřený, často i nehodný?
Naopak hodný kluk pláče do polštáře pro mrchu, pokud se nezatvrdil a nerozhodl, že bude jak ti druzí. Nelíbilo se mu to. Šel kolem prodejny elektrotechniky, kde zrovna Bush něco mlel o protiraketovém protiteroristickém deštníku: "Neříkejte mi, že když to roztáhnu nad hlavu, tak je to proti Iráku..." Šel dál. Na práci už ten den neměl nic, neměl se ani s kým projít, tak se jen tak procházel sám, koukal na nebe, stromy v parku a snažil se nešlapat do četných kaluží na chodníku. Nebe bylo spíš šedé, jako když se chystá k dešti. Šel, lehce mrholilo. Rozhodl se tedy, že půjde domů, poslechne si nějakou tu muziku a půjde spát. Stejně si povídat nebylo o čem a hlavně s kým.

Doma se zul a boty dal na noviny k topení, umyl si ruce a šel do pokoje. Cestou pozdravil osazenstvo domu, sedl si na židli a přemýšlel, jakou hudbu si pustí. Přemýšlel, přemýšlel a přemýšlel ... a zdál se mu prazvláštní sen. Vypadal tak skutečně!

Nebyl deštivý podzim, ale teplé léto. On neseděl na židli, ale bůhvíproč se ocitl na koupališti, kde byl naposledy jako malé děcko. Zdálo se mu, že je krásně teplo, voda šplouchala a lidé se koupali. Najednou slyší dívčí hlas: "Ty spíš?" Otočil se a koukal do hnědých oček, jež si ho se zájmem prohlížely. Dívka vypadala docela mile, ale tak nějak nepatřičně. Nevěděl, čím to je. Zeptal se: "Proč se mi to zdá?" Ona odpověděla: "Protože jsi na dně." Zamrkal. "A co tu děláš ty?" Trochu se zamyslela, jako kdyby nevěděla jak to říct. Nakonec pronesla: "Jsme na dně oba, a já se ti zdám a ty se zdáš mně, protože jsme na tom podobně..." On: "Aha..." A povídali si, dlouho, avšak najednou se dívka zvedla a řekla: "Promiň, už musím jít, zvoní mi budík. On: "Uvidím tě ještě?" Ona: "Musíš si mě najít tam venku..."

Ti dva se už nikdy neviděli. A není to škoda?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewerka, 02.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sen (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­