ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.55
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Sebenenávist

Znal jsem člověka, kterej se nenáviděl. Sám sebe k smrti nesnášel za to, že si zkazil život, sám sobě poslal život pod kytky. Ne, neumřel, žije dál, ale jeho dny jsou prázdné. Sice vypadal jako spokojený člověk, ale uvnitř se hroutil. Naposledy, co jsem ho viděl, studoval na lyceu někde v Praze, bylo to tuším kousek od Staromáku. Ve škole se mu dařilo, patřil mezi ty lepší. Vedl jeden celkem dobrý a úspěšný web, psal tam povídky, básně, recenze a články. V adrese těch stránek byla zakomponovaná jeho přezdívka. Jak si to jenom říkal? K... Ka.. Ke? Teď si nevzpomenu, ale to je jedno. Pak hrával takovou tu válečnou hru. A tak nějak vypadal na první pohled, ale uvnitř byl jiný. Nebyl spokojený, byl pokořen sám sebou a nenáviděl se. Zničil si život.

Miloval, ale nemohl jí to sdělit, nechal si to pro sebe a to ho ničilo. Nevyznal se a to ho doslova před očima rozebíralo.

Taky měl jeden velký osobní problém, nikomu se o něm nesvěřil, ale když jsem ho poslouchal, mezi řádky jsem četl jeho problém. Nezjistil jsem, co to ve skutečnosti je, ale pochopil jsem velikost tohoto problému.

Tohle jsou ty velké starosti, za které se nenávidí, ale k tomu přibývalo mnoho malých, každodenních. Na podkladu velkých sebezničujících skutečností mu všechno připadalo k ničemu, zbytečné dny plné nicoty. Pohrdal řádem a skutečnostmi, v jeho očích to bylo k ničemu. Nesnášel se, že si tohle způsobil. Ale nejvíc ho štvalo, že jeho "problémy" mohl vyřešit dávno, dříve než nastaly. Stačilo by říct několik málo slov, ale nic se nestalo. Teď trpěl sám za sebe. Pro sebe. Trpěl pro něco, co už nikdy neskončí.

Někdy si říkám, že to je pro něj dobře, že si to zaslouží. Dále si myslím, že on to taky ví.

A někdy mě napadne, že vlastně trpět chce a nevidí jiné východisko.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anička, 15.12.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
SebenenávistMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­