ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.83
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Rudý kamion

Ja zatraceně mrazivé ráno a ze dveří malého domku vychází nepříliš upravený chlap. Ještě chtěl na rozloučenou políbit ženu, jenže mu to neumožnilo cigáro v jejích ústech. Nicméně nezdálo se, že by mu její rty nějak scházely. Poté už nastupuje do svého sytě červeného kamionu a s hlasitým rachotem odjíždí s nákladem k cíli. Rapidně vysokou rychlostí uhání po silnici druhé třídy a má mysl plnou nadávek na pomalu jedoucí řidiče. Když míjí jistý úsek silnice, začne být mrzutý (ono lehké děvy tam nemůžou přešlapovat 24 hodin denně). S namíchnutou grimasou zařazuje vetší rychlost. Po několika hodinách asi dost úmorné jízdy si náš pan šofér vytáhl chleba se špekem, co mu jeho žena zabalila, aby jí mužík pěkně rostl do krásy. Když se však mohutně zakousne do jídla, kluzký špek mu vyletí z ruky jako mýdlo. Chlápek si řekne: "No co to! Moje výživa, to ne jako!" Skloní hlavu a začne pod pedálem šátrat po špeku. Tak, jako když uhodí blesk z nebes, se ozvala strašlivá rána a náraz s řidičem mrskl do volantu. Když se vyhrabal z množství airbagů, spatřil na kapotě svého kamionu cosi, co bylo před srážkou asi člověkem. Vyděšený řidič se odporoučel hbitě z místa nehody, aby ho náhodou někdo křivě neobvinil. Později, když se zase shledal se ženou, těžce oddychoval a vše ji povyprávěl: "Normálně si představ, co se stalo! Prostě jedu ze zásilkou a naráz z protisměru do mě vrazí nějaký blbec. Víš, co se mi mohlo stát? Mohl jsem tam ztratit život, ale myslím, že se na mě zase usmálo štěstí - jako tenkrát, při té minulé havárce. Pamatuješ?"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Artorius, 28.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Rudý kamionMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­