ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.22
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Procitnutí

Otevřela oči. Leknutím nemohla ani polknout. To, co následovalo, bylo děsivé. S otevřenou pusou zírala na svět.

Ležela na polštáři. Všude se rozprostírala oslňující záře. Nic nebylo děsivější, než to roztroušené ticho kolem ní. Co se stalo? Kde to jsem? Jsem tu sama?
"Je tu někdo!?" křikla.
Po otázce, na kterou nedostala odpověď, se jí sevřelo hrdlo. Ukápla první kapka slzy na polštář. Poté druhá, třetí vzápětí. Zabořila hlavu do polštáře. Nechtěla ztratit ani kousek naděje. Matka jí vždy říkávala: "Ať se stane cokoliv, nikdy nebudeš sama." Ale to hrobové ticho jí nedávalo ani kousek naděje věřit této větě.

Vstala z postele. Udělala první krok. Ale ta oslňující záře nažloutlého světla jí zakazovala se kouknout do dálky. Byla tam jen ona. Sama. Podívala se dolů na nohy. Její pohled se však zastavil na rukou. Celá zářila, jako by ona sama byla jen nějaká mlhavá část onoho světla. Nahánělo jí to husí kůži. Bylo jí teprve čtrnáct let. Nepamatovala si, co se dělo předtím. Nevěděla ani, jestli má sourozence. Jediné, co ji neopustilo, byl pronikavý matčiny hlas v její hlavě. Ale byl tak tichý, že když se na chvíli nesoustředila, tak se jí ztrácel.

To světlo ji však přitahovalo čím dál víc. Bylo jako silný magnet. Udělala další dva kroky. Ale nic vidět nebylo. Otočila se. Čekalo ji však další nepěkné zjištění.
Postel, v níž předtím ležela, byla pryč. Všude jen bílá barva, místnost bez ničeho, zahalená bílou látkou.

Myšlenky v její hlavě neustále pobíhaly. Neměly svá stálá místa ani uspořádání. Jsem mrtvá? Jedna z největších myšlenek se vytyčila na povrch. Projela si prsty ve vlasech. Stres, co v ní sílil, se už nedal ani ovládnout.

Bušení srdce bylo čím dál větší a bolestivější. Cítila tlak na hrudi. Víc a víc se zvětšoval. Cítila, jak její tělo sílí. Pociťovala bolest. Vše, co předtím necítila. Začala se rozpomínat.

"Vrátila se," křikl jeden z doktorů. "Díky bohu," otřel si pot z čela.
Přístroj začal zase pravidelně pípat... Její duch se vrátil zpět do těla. A ona pomalu otevřela oči.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zuzana.ch., 04.04.2013

   
­­­­

Slohová práce Procitnutí ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
ProcitnutíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­