ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Přepadená babička

  • krátká povídka/vypravování

"Člověk o tom slyší, že se to děje kolem ostatním lidem, ale nenapadlo by ho, že i jemu," stěžovala si vzlykající paní Marie své dceři.
"Copak se ti stalo?" vyhrkla vyděšená dcera, když zřela svou téměř devadesátiletou matku se založenýma rukama na svém prahu před bytem. "Něco s kolenem?" dodala, jelikož stařenka je tři týdny po operaci osteoartrózy.
"Ne, ty nové titany jsou v pořádku a ta taška na kolečkách mi dosti pomáhá," vykoktala ze sebe. Pozvala maminku dovnitř, udělala kávu a vyslechla si příběh končící před jejími dveřmi.

Marie spustila: "Víš, jako každý týden, tak i nyní jsem šla na sraz čtenářského klubu. Cestou jsem se stavila v obchodě pro nějaké zákusky, protože jsem byla na řadě s občerstvením. Jdu takhle ze sámošky Nerudovou a když přicházím k ulici Boženy Němcové, tak zničehonic tam stál nějakej mladej floutek. To víš, že jsem se lekla, ale šla jsem dál jakoby nic. Najednou však vidím, že se vrhá na moji tašku. Chytil ji za zadní kolečka a táhl. Já jsem se nedala a táhla proti němu. Samozřejmě jsem křičela, a když já začnu, tak to je randál. Bála jsem se, protože nikde nikdo. Asi nebýt toho, že okolo jel autobus a lidé vystoupili na nedaleké zastávce, tak se tam snad přetahujeme ještě teď..."

Vtom jí dcera skočila do řeči: "Takže jestli tomu dobře rozumím, nikdo tě vlastně neokradl?"
"Ne," odpověděla matka.
"Proč tedy tak brečíš? Neměla bys spíše oslavovat, že jsi se ubránila."
Maminka se na ni podívala vyčítavým pohledem a řekla: "Ten autobus, co jel kolem, mi ujel, já nestihla knižní klub a v tašce mám tolik zákusků, že je budu snad jíst celý měsíc, a proto jsem tu, abych nabídla!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: s3nake, 01.05.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přepadená babičkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­