ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Prapodivné sny

"Možná se vám už taky někdy stalo, že vás vaše sny vzaly na neobyčejnou cestu..." Tato slova se rozezněla sálem, na který jsme se s mou kamarádkou Kate vydaly. Byla to přednáška slavného doktora Whitea, jenž přicestoval až z Los Angeles. Na tuto přednášku jsme se z Kate těšily už půl roku. poslední týden před přednáškou jsme o ničem jiném už skoro ani nemluvily.
Pořád jsem tomu nemohla uvěřit. Jsme tady! Nemohly jsme se odtrhnou od slov doktora Whitea. Doslova jsme hltaly každé jeho slovo.

O přednášce jsme s Kate uvažovaly o pár klíčových informacích, a najednou jsem si vzpomněla na můj sen, který jsem chtěla Kate říct. Ta byla celá natěšená, a tak jsem začala: "Kate, nedovedeš si představit, co se mi dneska v noci zdálo. Jsem z toho pořád vedle. Zdálo se mi, že jsem se ocitla na ulici. Hodiny zrovna odbily půlnoc. Byla jsem sama. Připadalo mi, že jsou to ulice Prahy. Byla jsem oblečená v plesových šatech. Pomalu jsem kráčela vpřed, když tu najednou jsem před sebou spatřila pouliční lampu a pod ní někdo stál! Opíral se o ni. Zastavila jsem se. Byl to muž. Když mě uviděl, narovnal se a začal jít pomalým krokem ke mně. Měl na sobě lakýrky, černý oblek a klobouk, takže jsem mu neviděla do tváře. Najednou jsem si povšimla, že má za zády ruku. Polekala jsem se, ale byla jsem tak překvapená, že jsem ze sebe nemohla vydat ani hlásku. Když přišel ke mně, sklopil hlavu a dal mi květiny. Byly to rudé růže. Čichla jsem si k nim, ale jakmile jsem mu chtěla poděkovat a zeptat se, kdo vlastně je, zmizel. Pak jsem se probudila."

Kate byla úplně vedle. Začala snít o tom, jaké by to bylo, kdyby se něco takového stalo ve skutečnosti. A já na to řekla: "Proč ne? Vždyť i sám dr. White říkal, že sny se stávají realitou. Jen v ně musíme věřit a dát jim k tomu prostor."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Annie, 31.05.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Prapodivné snyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­