ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Pozdní večer, první máj

Byl pozdní večer, první máj, pro mě byl ten den smutku čas. Každý rok, když si ostatní vyznávají lásku, vzpomenu si na noc před pár lety. Radek mě pozval na romantickou večeři. Byli jsme spolu tehdy už půl roku a já jsem do té doby s nikým nebyla tak šťastná. Na ten večer jsem se moc těšila. Rodiče mi dokonce dovolili výjimečně u Radka zůstat přes noc. Vyzvedl mě svým novým autem, měsíc před tím totiž konečně dostal řidičák. Nastoupila jsem, políbila ho a jeli jsme. Zastavil U Zlatého lva, nejluxusnější restaurace ve městě.

Uvnitř na mě čekalo další překvapení. Na kulatém stolečku pro dva hořela svíčka a na mém talíři ležela krabička s nádherným náhrdelníkem.
"K prvnímu máji se ale dárky nedávají," usmála jsem se na něj.
"Já jsem prostě měl chuť ti něco koupit," odpověděl Radek a připnul mi ten nádherný šperk na krk. Nikdy jsem nebyla tak šťastná jako ten večer.

Když jsme dojedli, šli jsme se projít nočním městem.
"Byl pozdní večer, první máj, večerní máj byl lásky čas," recitoval po cestě Radek. Sedli jsme si na lavičku a prohlíželi si hvězdy.
"Půjdeme se projít k řece," navrhla jsem. A tak jsme šli. Zastavili jsme se na mostě a sledovali rybky, které skotačily ve vlnách.
"Podívej," vykřikla jsem, když zrovna jedna vyskočila z vody. Trhla jsem sebou a můj nový náhrdelník se rozepnul. Pořád ještě si pamatuji, jak mi sklouzl z krku, jak jsem se lekla, jak se Radek naklonil, aby ho chytil, jak mu uklouzla noha, jak padal po hlavě dolů, jak narazil hlavou na kámen, jak se řeka zbarvila jeho krví... Bylo pozdě.

Je pozdní večer, první máj, večerní máj je smrti čas. Stojím tu sama na mostě a vzpomínám na dobu, kdy jsem byla šťastná. Mohla jsem mu tehdy pomoct. Nedokázala jsem to a taky s tím nedokážu žít.
Je pozdní večer, první máj, večerní máj je lásky čas, já stále slyším jeho hlas... Teď zjistím, zda mě čeká ráj.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kaz, 22.02.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pozdní večer, první májMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­