ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Poselství

Jsem Nikdo, ale říkejte mi třeba John. Žiji na poušti v Novém Mexiku. Mám tu svůj domov. Zrcadlo. Stojí hned u cesty - jediné cesty v celé poušti. Čekám tu, až půjde okolo nějaký poustevník. Pak budu dělat svou práci. Poprvé za život nebudu Nikdo. Už nebudu jen stín. Stane se ze mě odraz. Získám rysy onoho člověka, dostanu i jeho výraz. Jedinou jeho část mi zrcadlo neposkytne - srdce. Srdce, které by mi umožnilo změnit si jedno písmeno ve jméně. Nebyl bych už Nikdo, ale pan Někdo, pan s budoucností, ale bez minulosti.

Nudím se. Pozoruji schody - jediné schody v celé poušti. Hle! Po oněch schodech se plazí kdosi vyčerpaný, na kost vyhublý a dobrých pět dní dehydrovaný. Ruce, o které zapírá své drobné, do cárů oděné tělo, se třesou.
Poustevník se po několika dlouhých minutách doplazil až k zrcadlu. Zapřel se o jeho mohutný rám a za jeho pomoci se postavil na nohy. Když pohlédl svému odrazu v zrcadle do očí, padlo jeho zubožené tělo bezvládně na zem.

Po chvíli se poustevníkovy oči otevřely. Nikdo poprvé spatřil zrcadlo z jeho druhé strany, konečně měl srdce. Stal se z něj pan Někdo, jenž konečně poznal svůj osud. Jeho osudem bylo dokončit poustevníkovu pouť.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ter_n, 10.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
PoselstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­