ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.79
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Policejní akce

Šéf texaské policie Jack Dempsey se uvelebil v koženém křesle u okna. V pravé ruce svíral už ten den třetí šálek silné kávy, v levé ruce zápisník. Chvíli jím listoval, až konečně našel příslušnou stránku obsahující několik vietnamských jmen, datum a název města: Dallas. Dempsey šel už pěkně dlouhou dobu po této skupině Asiatů, která obchodovala s drogami. Policista měl konečně všechny informace k úspěšnému zatčení gangu, jenž se měl sejít příštího dne v Dallasu v jednom opuštěném skladišti. Vše bylo připraveno. Nyní už záleželo jen na Dempseym a jeho týmu.

Dempsey vyhlédl z okna. Jeho kancelář se nacházela v desátém patře mrakodrapu. Policista pozoroval pohyb rušných texaských ulic. Zkontroloval kolik je hodin. Ciferník ukazoval šest hodin ráno. Nejvyšší čas vyrazit. Dempsey si za opasek zastrčil pistoli, oblékl si kabát a vydal se k autu. Během této chvilky se stačil prostřednictvím vysílačky spojit s ostatními členy týmu. Vše probíhalo podle plánu.

Po několika hodinách už byl Dempsey ubytovaný v jednom dallaském hotelu. Jeho pokoj se nacházel až v posledním patře, což byla výhoda, jelikož z tohoto patra se nabízel vstup na střechu. Dempsey vyběhl po červotočem prožraných schodech. Na střeše hotelu měl dokonalý přehled o všem, co se dělo u skladiště. Policista vytáhl dalekohled a zaměřil se na vchod drogového doupěte. Na dřevěných vratech neviselo nic, co by policii bránilo ve vniknutí. Za skladištěm už hlídkovaly posily, které skladiště střežily zezadu a z boků.

Ve dvě hodiny před skladištěm zaparkoval náklaďák. Jelikož byl opatřen plachtou, nedalo se zjistit, co obsahuje. Z náklaďáku vylezli dva Vietnamci, kteří vzápětí zmizeli ve skladišti. Dempsey situaci pozoroval z rohu protější budovy. Policista dal povel k akci. Sám se rychle přesunul ke vchodu skladiště a vykopl dveře. Zíralo na něj šest překvapených zločinců. Než se vůbec stačili vzpamatovat, do místnosti vtrhl Dempseyho tým a Vietnamce zpacifikoval. Celou místnost lemovaly dubové police se zatavenými balíčky heroinu. Dempsey konečně dosáhl toho, čeho takovou dobu usiloval.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Petra Dvořáková, 19.06.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Policejní akceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­