ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Pohřeb, nebo svatba? (The Vampire Diaries)

Žil byl jeden zlý upír, on to vlastně nebyl jen upír, po vykonání složitého rituálu se stal i vlkem, tedy hybridem. Jmenoval se Niklaus, už z toho jména šla hrůza a strach. Niklaus měl kdysi rodinu, otce Michaela, sestru Rebeccu a bratra Elijah. Postupem času je všechny zabil, a nyní je nechává v rakvích.

Tyto rakve mu byly odcizeny přítelem i nepřítelem Stefanem Salvatorem. Ten je dlouho ukrýval a Niklausovi je nevydal, protože ho chtěl držet v šachu a pak mu dát mat. Niklaus však vyhrožoval, že zabije každého, kdo pro Stefana něco znamená, tudíž byli v ohrožení hlavně jeho starší bratr Damon a expřítelkyně Elena Gilbertová. Stefan se snažil zbavit Niklause, a tak ochránit jeho známé. Marně se několikrát snažil Niklause zabít. Nakonec spolu uzavřeli dohodu. Stefan mu odevzdal rakve a Niklaus i se svými hybridy odjíždí z Mystic falls. Mezi tou dobou, co byl Stefan posedlý Niklausem, se změnilo spoustu věcí. Elena začala potají chodit s Damonem. Všichni Stefanovi známí se k němu otočili zády a nechtějí s ním mít nic společného.

Sotva Stefan překročí práh dveří domu, uvidí Elenu v náručí Damona, což v něm vyvolá vztek. V mžiku odtrhne Damona od Eleny a už ho drží pod krkem a řve: "Není ti ze sebe zle?"
Damon se šibalským úsměvem na tváři odpoví: "Milý bratříčku, vůbec ne. Dovol, abych ti vysvětlil, jak se teď věci mají." Damon začne Stefanovi barvitě líčit, jak se sblížil s Elenou.
Stefan se po pár větách rozčílí ještě víc a křikne: "Mlč, už nic neříkej, nechci to poslouchat." A v mžiku je pryč.
Když se Damon ohlédne, spatří plačící Elenu. Přiběhne k ní, pevně ji sevře v objetí a řekne: "Neplač..."
Elena zvedne uplakané oči k těm jeho a odpoví: "Damone, mám strach z toho, co bude dál. Z toho, co je teď Stefan schopný udělat, když o nás ví."
Damon políbí Elenu a dodá: "Nemusíš mít strach, jsem tady a pořád budu."
Elena se k němu pevně přitiskne a zašeptá: "Miluji tě."
Poté ji Damon vezme do náruče a odnese ji do postele a oba ulehnou ke spánku.

Stefan bloudí lesem a náhle si uvědomí: "Jediný, kdo mi může říct, co se tady děje, je Bonnie. Je to přece nejlepší kamarádka Eleny." A tak se rozhodne k ní zajít. Než stihne zaklepat na dveře, dveře se samy otevřou a on vejde dovnitř. Když se rozhlédne po tmavé místnosti, spatří tmavou siluetu, která právě říká: "Věděla jsem, že přijdeš."
Stefan odpoví: "Bonnie, ty si jediná, kdo mi může říct, co se to tady děje."
Bonnie žalostně vzdychne a pak řekne: "Stefane, Elena mě prosila, abych ti nic neříkala, ale myslím si, že máš právo to vědět. Ztratil jsi ji, a to už na vždy. Ztratil jsi ji tu noc, kdy jsi z ní chtěl udělat upíra a sjet s ní z toho mostu. To byla pro ni ta poslední kapka. A asi si umíš domyslet, jak se sblížila s Damonem. A ještě jedna věc - než odejdeš, nech ji už na pokoji, ona je s Damonem skutečně šťastná a bude si ho brát."
Když tohle dopověděla, viděla, jak se po Stefanově bledé tváři kutálejí slzy. Poslední jeho slova byly: "Děkuji, Bonnie, za tvou upřímnost. Sbohem."
Po Stefanově odchodu ulehla a hned usnula. Stefan ještě několik hodin chodil ve městě a přemýšlel o tom, co mu právě Bonnie pověděla. Nemohl tomu uvěřit. Elena vždy Damona nenáviděla a teď si ho bude brát. Stefan ztratil hodně, ale nikdy by nevěřil, že ztratí i Elenu. Rozhodl se zabránit svatbě za každou cenu. Ale aby nebylo zřejmé, co se chystá udělat, odjíždí z města a vrátí se v den svatby.

Brzy ráno Elenu vzbudila SMS zpráva. Byla od Caroline Forbesové, stálo v ní: "Sejdeme se za hodinu v Mystic grillu. Je to důležité."
Elena vstala z postele, oblékla se, a jelikož Damon ještě spal, zanechala mu vzkaz, že je s Caroline a ať o ni nemá starost. Když Elena dorazila do Mystic grillu, uviděla Caroline s Bonnie. Přisedla si k nim a řekla: "Ahoj, o co jde? Děje se něco?"
Caroline se odmlčela a pak začala: "Včera večer byl u mě Tyler a řekl mi, že je stále ve spojení s Niklausem."
Elena s Bonnie jednohlasně vykřikly: "Cože?"
Caroline rychle odpověděla: "Ne, že by o to Tyler stál, prostě tomu tak je. Důležité je...Niklaus chce zabít Stefana."
Znovu se od holek ozvalo: "Cože?"
Caroline vzápětí řekla: "Ano, slyšely jste správně. Niklaus chce zabít Stefana."
Elena rozčíleně řekla: "Co budeme dělat!?"
Bonnie zareagovala takto: "Nevím, ale měly bychom Stefana varovat."
Caroline kývla hlavou pro vyjádření souhlasu, taktéž i Elena. Pak vytáhla mobil a snažila se Stefanovi dovolat. Její snaha byla marná. Nakonec mu napsala SMS zprávu s tímto textem: "Stefane, Tyler nám sdělil, že tě chce Niklaus zabít - má to přímo od něj. Dávej na sebe pozor." Pak prudce vstala a řekla: "Musím to říct Damonovi."
Potom se rozloučily a Elena odešla. Po několika minutách cesty dorazila k Damonovi. Našla ho ve vaně. Sdělila mu: "Damone, potřebuji s tebou nutně mluvit. Počkám na tebe v hale."
Damon se jen usmál a chytl Elenu za ruku a strhl ji do vany. Elena naštvaně řekla: "Opravdu jsem s tebou chtěla mluvit o něčem důležitém!"
Damon odpověděl: "Co ti brání?"
Elena věděla, že nemá na vybranou, tak tedy spustila: "Dneska ráno jsem byla s Caroline a Bonnie v Mystic grillu. Caroline se dozvěděla od Tylera, že Niklaus chce zabít Stefana." Pak sledovala, jak se Damonovi z tváře vytrácí úsměv.
Damon po chvíli mlčení řekl: "Musíme ho najít a zachránit ho. I po tom všem, co udělal, je to pořád můj bratr a já ho nenechám umřít." Pak vylezl z vany a zabalil se do ručníku.
Elena zůstala ve vaně a řekla: "Kdy tahle hrůza skončí?"
Damon se na ni jen smutně podíval, a jakmile se zvedla, podal jí ručník. Vystoupila z vany a začala svlékat své mokré oblečení. Damon chvíli pozoroval její přirozenou krásu a poté k ní přistoupil a začal ji vášnivě líbat. Nebránila se. V tu chvíli už oba věděli, že to neskončí jen u líbání. V mžiku se ocitli v Damonově ložnici a tam v romantice pokračovali. Elena po chvíli řekla: "Tohle bychom neměli."
Damon se otázal: "Proč?"
Elena váhavě odpověděla: "Protože to není správné."
Damon se zarazil a pak dodal: "Eleno, já miluji tebe a ty zase mě. Tak co je na tom špatného?"
Elena smutně odpověděla: "Teď na to není ta nejvhodnější chvíle, musíme najít Stefana."
Damon naštvaně vstal z postele a začal se oblékat. Pak řekl: "No tak se oblékni a jdeme ho hledat..."
Elena raději mlčela a začala se oblékat. Jakmile byli oba oblečeni, vyjeli hledat Stefana. Objeli všechna místa, kde by se mohl Stefan zdržovat. Hledání bylo beznadějně u konce. Celou tu dobu, kdy byli na cestách, se Damon choval divně. Promluvil jen v souvislosti s hledáním Stefana. Asi se pořád zlobí kvůli tomu, co se stalo dopoledne. Když dorazili do domu, Elena řekla: "Udělám něco k večeři, třeba lasagne, které máš tak rád."
Damon se na ni uraženě povídal a řekl: "Promiň, jsem unavený, půjdu spát," a vydal se po schodech nahoru do svého pokoje.
Elena chvíli stála na místě a pak si řekla: "Tohle tak nemůžu nechat." Chvíli přemýšlela a pak se vydala do koupelny, kde se svlékla a oblékla si jen župan. Jakmile přišla do Damonova pokoje, uviděla ho stát u okna, ani nezaregistroval její příchod. Proto Elena řekla: "Myslím, že bychom měli navázat na to, co jsme předtím začali."
Damon se otočil a usmál se, vtom Elena elegantně a pomalu svlékla župan a přistoupila k Damonovi a začala ho líbat a pomalu svlékat. Damon ji položil na postel a začal ji líbat po celém těle. Když do ní vnikl, cítila, že je to přesně tak, jak to má být.

Elena se začala pomalu probouzet. Damon si toho všiml, a tak ji pohladil po tváři a řekl: "Dobré ráno."
Elena se na něj podívala a odvětila: "Dobré. Jak dlouho už jsi vzhůru?"
Damon odpověděl: "Hodinu, možná dvě."
Elena se usmála a řekla: "Ty jsi blázen."
Damon s širokým úsměvem rychle zareagoval: "Blázen jsem, ale do tebe!"
Elena nevěděla, co má odpovědět, proto se rozhodla neodpovídat a raději ho políbila.
Damon řekl: "Co kdybychom šli na snídani do Mystic grillu spolu s Bonnie, Caroline, Alaricem a Tylerem? Abychom se mohli domluvit na dalším hledání Stefana."
Elena smutně odpověděla: "Dlouho jsem nad tím hledáním přemýšlela a myslím si, že je to zbytečné. Stefan nechce, abychom ho našli a stejně tak nechce ani naši pomoc."
Damon přikývl a optal se: "Tak co tedy dnes budeme dělat?"
Elena řekla: "Myslím, že je nejvyšší čas oznámit naši svatbu. Proto mě napadlo uspořádat večírek. Co ty na to?"
Damon byl zaskočen, ale i přesto odpověděl: "To je skvělý nápad. Organizaci večírku necháš nejspíš na Caroline, že?"
Elena přikývla a dodala: "Já se totiž s Bonnie půjdu porozhlédnout po svatebních šatech a vybavit vše potřebné pro naši svatbu. Chci, aby bylo vše perfektní."
Damon zamyšleně řekl: "Opravdu si mě chceš vzít? Víš přeci, že spolu nebudeme mít děti."
Elena smutně odpověděla: "To vím, ale můžeš mi dát daleko více."
Po ukončení tohoto rozhovoru zavolal Damon Caroline, aby mu pomohla zorganizovat večírek. A Elena se oblékla a odjela vyzvednout Bonnie. Jakmile Elena zaklepala na dveře Bonniina domu, nečekala dlouho a dveře se otevřely. A Bonnie řekla: "Eleno, co tady děláš tak brzy?"
Elena ji seznámila s celým dnešním plánem. Bonnie jen nadšeně řekla: "Tak nejprve půjdeme koupit šaty."
Elena přikývla a už se jelo do jednoho obchodu. Když vstoupily, viděly mnoho krásných šatů. Elena jich odzkoušela nejméně deset. Až si nakonec vybrala ty nejkrásnější. Pak si uvědomila, že k nim nemá žádné vhodné boty. Povídá: "Bonnie, mám nádherné šaty, ale nemám k nim vhodné boty."
Bonnie na ni pohlédla s úsměvem a řekla: "S tím si nemusíš dělat starosti, koupila jsem ti nádherné boty, které jsem ti chtěla dát jako svatební dar. Potom zajedeme ke mně a ukážu ti je."
Elena přikývla a řekla: "Teď musíme domluvit nějakou svatební agenturu."
Bonnie vzala svatební šaty, které Elena právě koupila a položila je na zadní sedadlo auta. Poté vyjely do jedné svatební agentury. Ta však na jejich svatební termín měla už mnoho zakázek, tak jim doporučila jinou. Když dorazily do agentury, potkaly Katherine. Elena se jí optala: "Co tady děláš?"
Katherine s úsměvem odpověděla: "Čekám tu na tebe, abych se ujistila, že mě pozveš na tvou svatbu s Damonem."
Do rozhovoru se vložila Bonnie: "To se nestane!"
Katherine naštvaně řekla: "O tom ty nerozhoduješ a, Eleno, ať už mě pozveš nebo ne, připrav se na to, že tam budu. Ale nemusíš se bát, z vaší svatby mám neskutečnou radost."
Poté co odešla, promluvila paní z agentury: "Dobrý den, mé jméno je Meredith Fellová. S čím vám mohu pomoci?"
Elena odpověděla: "Dobrý den, jsem Elena Gilbertová a tohle je má nejlepší kamarádka Bonnie Benettová. Chtěla bych, aby vaše agentura organizovala moji svatbu, která se uskuteční ode dneška za 14 dní."
Poté se všechny posadily a začaly řešit všechny detaily svatby. Shodly se, že se svatba i hostina bude odehrávat na zahradě Salvatorových. Kytici, prstýnky, svatební oznámení, dokonce i jídlo a pití již Elena vybrala a také paní Fellové předala seznam hostů. Vše bylo zařízeno a Elena s Bonnie se vydaly do domu Bonnie. Jakmile dorazily k domu, Bonnie vzala krabici se šaty a následně je uložila ve skříni. Pak vytáhla jinou krabici a řekla: "Doufám, že se ti budou líbit."
Elena radostně otevřela krabici a řekla: "Ach, Bonnie, ty jsou nádherné!"
Bonnie netrpělivě poznamenala: "No, tak na co čekáš, vyzkoušej si je!"
Eleně padly boty jako ulité. Byla šťastná, že je všechno potřebné zařízeno, a tak Bonnie objala a řekla: "Bonnie, děkuji za všechno."
Bonnie odpověděla: "Nemáš vůbec zač."
Elena se podívala na hodinky a zjistila, že už je docela pozdě a tak si zula boty, uložila je zpět do krabice a dala je Bonnie. Ta je schovala do skříně k šatům a řekla: "Tak tedy sejdeme se v 9 hodin."
Elena odpověděla: "Ano, prozatím ahoj."

Když Elena vešla do domu, viděla vše nachystané na večírek. Caroline se opravdu vyznamenala. Vše bylo sladěno do modrých odstínů. Jakmile se porozhlédla po hale a obývacím pokoji, zahlédla Caroline s Damonem. Přišla k nim, políbila Damona a řekla: "Miláčku, vše je zařízené. Caroline, tobě děkuji, že sis vzala na starost večírek, výzdoba je opravdu nádherná."
Caroline se jen usmála a řekla: "Já už půjdu, sejdeme se v 9 hodin."
Elena i Damon jednohlasně řekli: "Ahoj."
Caroline odpověděla stejně a v mžiku byla pryč.
Elena pohlédla na Damona a řekla: "Jdu se vykoupat a následně se upravit."
Damon souhlasil.

Hodiny ukazovaly za deset minut devět hodin a Damon s Elenou seděli v hale a čekali na příchod hostů. Najednou zazvonil zvonek. Oba vstali a šli otevřít. Když otevřeli dveře, zůstali stát jako opaření. Vyměnili si pohledy. A Damon promluvil: "Co ty tady chceš?"
Niklaus odpověděl: "Vzkaž svému drahému bratříčkovi, že až ho najdu, a já ho najdu, tak ho zabiju!"
Po jeho zmizení se objevila Caroline v doprovodu Tylera a Bonnie v doprovodu Matta. Chvíli po nich dorazil Alaric v doprovodu své nové přítelkyně doktorky Fellové. Nakonec dorazilo několik spolužáků. A Caroline promluvila: "Dnešní večírek jsme se rozhodli uspořádat, protože vám chceme oznámit a zároveň vás pozvat na svatbu Eleny Gilbertové a Damona Salvatora, která se uskuteční přesně za 14 dní v 10 hodin."
Když Caroline domluvila, ozval se hlasitý potlesk a pohledy všech směřovali právě na Damona a Elenu. Po hlasitém potlesku Caroline pokračovala těmito slovy: "A nyní se bavme a oslavujme na jejich počest."
Najednou se ozval zvonek u dveří. Elena se zhrozila a řekla Damonovi: "Kdo to může být? Snad ne..."
Damon ji přerušil a s úsměvem řekl: "Žádný strach, to je určitě to překvapení, dojdi otevřít a uvidíš."
Elena tedy šla. Došla ke dveřím. Otevřela je. A nemohla uvěřit vlastním očím, koho vidí. Byl to Jeremy, její mladší bratr. Beze slova ho objala a řekla: "Jeremy, já to nechápu, co tady děláš?"
Jeremy jí odpověděl: "Myslela sis, že bych si nechal ujít tvoji svatbu?"
Elena mu v slzách řekla: "Jsem ráda, že tě vidím. Pojď dál."
Jeremy vešel a rovnou zamířil k Damonovi, který stál pár kroků za Elenou. S širokým úsměvem řekl: "Ahoj chlape, tvůj svědek je zde."
Damon se usmál a řekl: "Asi bys měl jít pozdravit Bonnie. Jo a vítej doma!"
Elena políbila Damona se slovy: "Děkuji."

Celý večírek pokračoval bez problémů až do třetí hodiny ranní. Stejně rychle jako utekl večírek, přeletělo 14 dní a byl tu den, na který všichni čekali.

Elenu časně ráno vyzvedla Caroline a společně odjely k Bonnie domů, kde jí holky upravily nehty, vlasy a také ji nalíčily a pomohly ji převléct se do svatebního. Jakmile se Elena uviděla v zrcadle takto oděná a upravená se slzami v očích řekla: "Nemůžu uvěřit, že se dnes vdávám."
Holky se usmály a Caroline řekla: "Měly bychom vyjet, ať na tu tvoji svatbu přijedeme včas."
Jakmile dorazily na zahradu Salvatorových, čekal už na Elenu Jeremy, jenž ji doprovodil k oltáři a předal ji Damonovi. Na Elenině straně stála Caroline a Bonnie. Jeremy a Tyler stál na straně Damona.
Oddávající kněz začal mluvit: "Vážení snoubenci a svatebčané, sešli jsme se zde v tento krásný jarní den, abychom posvětili svazek manželský přítomné Eleny Gilbertové a Damona Salvatara." Chvíli se odmlčel a opět pokračoval: "Pokud má někdo z vás námitky proti tomuto sňatku, ať promluví nyní, nebo ať mlčí na věky."
Zezadu se ozval hlas: "Já bych námitku měl, Elena stojí u oltáře s nesprávným ženichem!"
Když se všichni otočili, spatřili Stefana. Ten však neváhal a využil moment překvapení. Vytáhl kůl a chtěl jej vrazit bratrovi do zad, avšak Jeremy byl rychlejší a vytrhl mu kůl z ruky a vrazil mu ho hluboko do srdce. Stefan upadl Damonovi před nohy. Byl mrtev. Damon se k němu sklonil, zavřel mu oči a řekl: "Bratříčku, odpusť mi to, takhle jsem to nechtěl."
Bonnie s Caroline držely Elenu, aby neupadla, byla celá bez sebe. Není divu, milovala oba. Tyler s Jeremym odtrhli Damona od Stefana. A mezitím vzal Alaric s Mattem Stefanovo tělo pryč. Svatba pokračovala, i když trochu ve smutnějším duchu.

Damon a Elena stojí proti sobě, drží se za ruce a hledí si do očí. Damon odříkává slib: "Já, Damon Salvatore, se odevzdávám tobě, Eleno Gilbertová, a přijímám tě za svou zákonitou manželku. Slibuji ti věrnost v časech dobrých i zlých, ve zdraví i nemoci, v hojnosti i nedostatku. Chci tě milovat a ctít po celý svůj život, dokud nás smrt nerozdělí."
Poté jí navlékne prsten. Elena mu znovu pohlédne do očí a začne říkat svůj slib a poté mu také navlékne prsten. Nakonec se ozve oddávající kněz: "Nyní vás prohlašuji za muže a ženu, smíte políbit nevěstu."
Damon odkryje Eleně závoj a políbí ji. Všichni přítomní začnou tleskat a poté jim jednotlivě chodí blahopřát k manželství. Poté Damon oznámí: "Musíme Stefana pohřbít a uctít tak jeho památku. Takže prosím všechny, aby se přesunuli k tomu vysokému dubu. A po cestě můžete vzít nějaké květiny z výzdoby."
Oddávající kněz byl tak laskavý, že zorganizoval i pohřeb. Pronesl pár slov a pak Alaric s Tylerem položili Stefanovo tělo do vykopané jámy pod dubem. Jakmile zazněla věta: "Prach jsi a v prach se také obrátíš."
Elena omdlela. Nikdo nevěděl co se děje, ale když procitla, řekla: "Damone, je mi strašně špatně."
Damon ji vzal do náručí a řekl: "Bonnie, Caroline, pojďte se mnou, jedeme do nemocnice."
Když dorazili do nemocnice, zrovna měla službu doktorka Fellová, která si ji vazala na starost. Udělala jí několik vyšetření a zjistila, že je Elena těhotná. Jakmile Elena vyšla z ordinace, vypadala smutně. Damon se jí zeptal: "Eleno, tak co je ti? Je to vážné?" Elena zvedla zrak a řekla: "Jsem těhotná."
Damon se rozčílil a řekl: "Ty, ty jsi mě podvedla? Jak si jen mohla!"
Elena pohlédla na Bonnie a řekla: "Damone, ne nepodvedla jsem tě. Bonnie mi namíchala nějaký lektvar z bylinek, po kterém otěhotním."
Damon celý zdrcený řekl: "Ale jak je to možné? S upírem nemůžeš mít dítě!"
Bonnie řekla: "Ale ano, může. Moje předkyně Emily měla také dítě s upírem."
Damon objal Elenu a řekl: "Jsem tak šťastný."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Effi, 03.10.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohřeb, nebo svatba? (The Vampire Diaries)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­