ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Podivná noc

Probudila jsem se a polilo mě horko.
"Uf, to byl jen sen," pomyslela jsem si. Na budíku blikalo 03:36 a dveře mého pokoje se začaly otevírat.

"Ale ne, je to tu zas," proběhlo mi hlavou, ale to už můj otčím seděl na kraji postele a jeho ruka se pomalu sunula pod mou přikrývku.
"Dobré ráno, dceruško." Ten hlas mi byl právě tak odporný, jako ty slizké ruce. "Pojď, uděláš tatínkovi po ránu radost..."

"Ne, už nikdy ne!" Něco se ve mně zlomilo. Vyběhla jsem z pokoje, popadla jen bundu, boty a baterku a pádila před dům. Kousek od našeho domu rostl malý lesík, vběhla jsem mezi stromy a doufala... Ani nevím v co... Že mě nenajde? Nebo že na to zapomene? Utíkala jsem úzkými lesními cestami, svítila si na cestu malinkou baterkou a pak jsem zakopla o kořen. Slyšela jsem, jak se ke mně blíží, vstala jsem, utíkala dál...

"Dej mi pokoj," křičela jsem a čím dál tím víc jsem se bořila do měkké půdy lesní cestičky.
V blátě mi uklouzla noha a já se svezla na cestu. Otčím už byl u mě. Noha, kterou jsem si při pádu poranila, pekelně bolela, ale to nebylo nic proti ranám od nenáviděného tyrana. Jednou rukou ze mě rval oblečení a druhou mě bil po celém těle...
"Nech mě, prosím, nech mě být..." A najednou...

Probudila jsem se a polilo mě horko. "Uf, to byl jen sen," pomyslela jsem si. Na budíku blikalo 03:36 a dveře mého pokoje se začaly otevírat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kaz, 22.02.2011

   
­­­­

Slohová práce Podivná noc ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podivná nocMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­