ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Pneumatikář

Jednoho velmi sychravého dne se pan Jonáš procházel po liduprázdných ulicích Českých Budějovic. Lze jen odhadovat, co se mu asi honilo hlavou. Ze záznamů veřejných kamer bylo patrné, jak kouká po budovách i do obchodů, a když už na někoho narazil, pohlédl do země. Na městském náměstí se pojednou zastavil a upřeně se podíval do jednoho malého krámku se sportovními potřebami, kam posléze i vešel. Nechoval se jako běžný zákazník, působil majestátně a hned přišel k pokladně, kterou obsluhovala postarší žena. Začal jí vykládat něco o tom, že prý veze pro jejího šéfa pneumatiky a že jsou domluvení, že mu zaplatí. Naneštěstí pro něj se žena ihned nabídla, že pro svého šéfa skočí dozadu. Muž sklonil hlavu, řekl, že to je omyl a bez pozdravu odešel.

Pan Jonáš to ovšem nevzdal, rozhodl se tedy, že najde další obchod a zjistí si o něm informace. Došel proto do drogerie, kde prodávala těhotná žena. Přišel znovu s tou samou historkou. Tentokrát už ale znal jméno majitele i jeho číslo, na které mu předem zavolal. Jelikož mu to nezvedal, dovtípil se, že nebude zřejmě v práci. Těhotná žena pracovala v podniku chvíli, nevěděla, jak to tam chodí, uvěřila mu a dobrovolně mu vydala peníze z kasy. Muž s úsměvem na tváři slíbil, že se vrátí do dvou minut i s pneumatikami, leč už ho tam nikdo nikdy neviděl. Nastávající maminka pak poznala, že naletěla.

Pan Jonáš byl spokojený, a tak chtěl ve svém konání pokračovat dál, jenomže policie už znala jeho podobu od prodavačky a zveřejnila ji. A tak když vešel do jedné večerky se stejnou historkou, prodavačka zašla dozadu pro peníze, ale nevrátila se již, místo ní do obchodu po deseti minutách dorazila policie a pana Jonáše na místě zatkla i se všemi ukradenými penězi v kapse.

Pan Jonáš neodporoval a přiznal se, nic jiného mu beztak nezbývalo, všechny důkazy, kterých byl nespočet, hovořily proti němu. Později se konal soud, kde dostal tři roky nepodmíněně. V polovině trestu byl propuštěn pro dobré chování. Nyní se živí jako řidič u jedné firmy a rozváží povětšinou pneumatiky či jiné součástky do aut.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 22.11.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
PneumatikářMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­