ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

O Sněhurce a sedmi trpaslících trochu jinak

...a žili šťastně až do smrti. Jenomže smrt si pro ně přišla velmi brzy!

Jednoho nádherného a velmi šťastného dne, myslím, že to byl zrovna pátek 13tého, vykročilo všech sedm trpaslíků levou nohou a přeběhla jim pod nohama černá kočka. Ale oni si toho nevšimli, tak si žili svůj den jako obvykle. Ráno trošku popohnali Sněhurku, aby jim uvařila snídani, a všichni jeli pod horu těžit drahé kamení. Princ byl mezitím koupit něco k jídlu, zatímco Sněhurka vysmýčila celý pokoj.
Trpaslíci si to uháněli po silnici, když jim náhle došel benzín. První trpaslík řekl: "Sakra, to abych hned běžel s kanystrem k nejbližší čerpací stanici pro benzín. Nemáte někdo pětikilo?" Nato druhý odpověděl: "Ne, vždyťs měl poslední výplatu ty! Tak kams ji strčil?" První odsek: "No, tak jsem to asi někde utratil!" Druhý zase: "A kde?" Třetí se vmísil do hovoru. "Zas to propils v hospodě, že ty ožralo!" První pravil: "Tak já do tý benzínky pudu a nějak se to snad podaří, ne?" Druhý odpověděl: "Klidně, ale jestli do půl hodinky nepříjdeš, tak pojedeme stopem."
Náhle se setmělo a začalo pršet. První trpaslík se plahočil k nejbližší čerpací stanici, a když tam došel, zjistil, že bez peněz to opravdu nepůjde. Tak vytáhl svoji pistoli ukrytou za opaskem a vystrašeného pomocníka benzínové pumpy přinutil násilím, aby mu benzín natankoval do kanystru. Jenomže pokladník ihned obratně stiskl tlačítko s nápisem "tichý alarm" a hned tu byli policisté. Trpaslík bezradně popadl pomocníka a použil ho jako štít. Jakmile se dostal trošku dál od policistů, pomocníčka odstrčil a utíkal, co mu nohy stačily. Vzápětí však uslyšel hromovou ránu a bolest se mu zakousla do zátylku. Upadl bezmocný k zemi a už nevstal.
Druhý trpaslík byl naštvaný a nechápal, kde první může být. Najednou se ozval výstřel a všech šest trpaslíků se leklo. Třetí trpaslík se začal dávit svačinou a snažil se mluvit. "Klu..ci, po...moc!" Jenomže ho nikdo neslyšel, protože se dávil opodál na lavičce. Když si ho ostatní všimli, nedalo se už nic dělat.
Zbylí trpaslíci se vydali do práce, ale přišli moc pozdě, tak si je ředitel zavolal do kanceláře a tam je pořádně seřval. Trpaslíci už byli z toho dne znavení, první se nevrátil, třetí se zadusil svačinou, hned jak se ozval výstřel. Druhý trpaslík byl zmožen nejvíc, ba skoro při práci spal. Když se ozvala siréna ohlašující pauzu na oběd, jako jediný ji neslyšel a kutal dál. Nevšiml si ale, že kope přímo do plynovodu, z něhož začal plyn unikat a šířit se po celé místnosti. Ostatní trpaslíci byli dávno venku, ale plyn se rozšířil po celém dole a začal unikat šachtami ven. Čtvrtý trpaslík zrovna dokouřil svoje Malborky a nedopalek hodil do šachty. Plyn vzplanul a celý důl se otřásl mohutným výbuchem. Exploze roztrhala také čtvrtého trpaslíka (kouření škodí zdraví!).
Zbylí tři chudáci trpaslíci šli navečer lesem domů. Jenomže jaksi zapomněli, že je lovecká sezóna a že jsou celí špinaví z práce, a proto nejdou moc rozpoznat. V tu ránu uslyšeli něčí hlas. "Podívejte, vysoká!" Odjinud se ozvalo: "Blbost, králíci to sou." Lovec to nestačil dopovědět a pátý trpaslík už nebyl ve své kůži!
Pozůstalí dva trpaslíčci utíkali, jak jim síly stačily. Za sebou slyšeli výstřely, ale už byli naštěstí u chaloupky. Jenomže to nebyla jejich chaloupka, to jen filmaři postavili kulisu na odpal do filmu "Demolition man". Šestý trpaslík už byl v chaloupce, ale sedmému docházely brzo síly, a tak tak jisté smrti unikl.
Domů se dovlekl, ani nevěděl jak. Sněhurka se ho neptala, kde jsou ostatní a proč je tak zřízený, ale hned mu na stůl dala teplou polévku. On ji snědl a zemřel. V polévce byl jed!
Sněhurka se proměnila v čarodějnici. Ona to totiž nebyla Sněhurka, ta už dávno nežila. Stará čarodějka se vydávala za Sněhurku a odrovnala všech sedm trpaslíků.
A co princ? Ten by i s opravdovou Sněhurkou stejně dlouho nevydržel, tak odjel s prodavačkou z obchodu do svého zámku a tam si ji vzal za ženu.
A žili šťastně až do smrti!?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Qortimor, 15.11.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
O Sněhurce a sedmi trpaslících trochu jinakMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­