ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Nestárnoucí bojovník

V dobách minulých, za éry mocného vladaře Alexandra Velikého, žil jeden kovář jménem Valucius. Takový prosťáček to byl, sotva číst a psát se naučil, akorát uměl perfektně zacházet s kladivem, byl nejlepším ve svém oboru široko daleko. Když Alexandrova armáda postoupila k Babylónu, přidal se k ní, kladivem pak odrážel všechny nepřátele. Netrvalo dlouho a on se vypracoval na důstojníka.

Jakmile Alexandrova vojska vpadla do Babylónu, který brutálně vyvraždila, vstoupil on do největší budovy v celém městě, do chrámu. V očekávání, že najde poklad, vyrážel všechny dveře, dokud se nedostal do sálu. V něm sedělo devět knězů, před nimi stály číše s jakýmsi zářivým lektvarem. Valuciovi bylo horko, a tak se chtěl napít. Jeden z knězů ho ale upozornil, že je to horší jak jed, že se jedná o dryák dlouhého života. Valucius se mu vysmál a vypil jej do dna.

Odešel a znovu bojoval po boku Alexandra, dobýval, raboval, znásilňoval i vraždil, dokud Alexandr Veliký nezemřel. Poté se usadil v Egyptě, kde se oženil s tamní šlechtičnou, s níž měl tři děti. Léta ubíhala a on nestárl. Jeho synové začali mít vrásky, žena už mu dávno zemřela, ale on se stále veselil, popíjel, hrál hazardní hry, užíval si s dívkami, až mu lidé začali vytýkat, že je to nedůstojné, aby si takový stařec vyrážel z kopýtka. Jakmile si to uvědomil, vrátil se znovu do Babylónu i do jiných měst, jež kdysi pomáhal vyvražďovat, a ptal se, proč nestárne. Nikdo mu nedovedl odpovědět, dokonce je nenapadlo ani, jak se něčeho takového zbavit. Tak se tedy Valucius rozhodl - pro příště bude žít na každém místě vždy 30 let a pak, když už začne jeho blízké okolí stárnout, zmizí.

Valucius válčil v mnoha bitvách, zastával mnoho funkcí, byl bohatý i chudý. A žije z těch minulých časů až dodnes.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 24.02.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nestárnoucí bojovníkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­