ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Neohrožený Athéňan

Kdysi dávno, v době kruté Peloponéské války, žil jeden athénský bojovník. Ničeho se nebál, ani přesily. Na bojišti vždy bojoval tvrdě a udatně, na bitevním poli se mu nemohl nikdo rovnat. Avšak jeden válečník armádu nezastoupí. I když se snažil, jak mohl, v poslední bitvě je Sparta porazila na celé čáře. Spolu s dalšími bojovníky skončil v zajetí v táboře na obrovité skále u řeky.
Ihned poté, co se tam dostal, začal plánovat útěk.
Podle rozsudku spartského vůdce by měli být druhý den všichni zajatci popraveni, a to již brzy ráno. Náš válečník měl jen málo příležitostí, jak utéct. Jelikož nepřátelé neměli příliš mnoho stanů, kam by mohli zajatce umístit, přivázali je ke kůlům na dvorku. Válečník trpělivě vymýšlel taktiku, jak prchnout a vzít s sebou ostatní, ale nic kloudného jej nenapadlo, až se začalo stmívat...

Muži se modlili, brečeli, jiní zcela mlčeli, náš válečník také. Stále přemýšlel, když vtom ho něco napadlo - zajatce hlídá Sparťan na koni, ve svém sedle nesedí pevně, aby byl připraven seskočit, kdyby se zajatci rozhodli utéct, čehož ovšem může náš válečník zneužít. Pomocí blízkého kamene se mu podařilo rozříznout provazy, v nestřežený okamžik pak rychle vyběhl proti hlídce a srazil ji na zem, muž dole ani nehlesl. Pak náš válečník zamířil přímo směrem k hradbě, kterou ve smršti šípů jen tak tak přeskočil. Bohužel jeho kůň dopadl dole na skaliska, což ho zabilo, ale přitom odmrštil válečníka přímo do vody. Lučištníci na něj ve vodě stříleli, leč šípy se v takové dálce ztrácely.

Náš válečník se pak dostal k athénským a o všem jim poreferoval. Ještě tu noc proběhl na pevnost útok a zbylí zajatci byli osvobozeni. Jejich nepřátelé pak skončili na jejich místě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.11.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Neohrožený AthéňanMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­