ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Nečekaná bitva

"Palte!" zakřičel velitel nejlépe, jak mohl a jeho mužstvo splnilo jeho rozkaz. Nepřítel byl rozprášen běhen pár minut, leč velitel se toho nedožil, jelikož při přestřelce zemřel. Ovšem začněme od začátku...

Nadporučík Jan Sova, který velel četě s názvem Vítězství, musel odjet se svými lidmi bojovat na frontu. Při transportu roty se však náhle jejich vlak zastavil v půlce jednoho mostu.
Jeden z vojáků, nejmladší ze všech, vylezl oknem z vagónu a plazil se po jeho střeše dál, až konečně dorazil ke kabině strojvůdce a vskočil dovnitř. Na hromádce uhlí tam ležel strojvůdce se střelnou ránou v hlavě, pravděpodobně zabit odstřelovací puškou. Voják se polekal a hnal se zpátky nahoru. Vtom však celý zbytek čety zaslechl zvuk vycházející z pušky.

Když se předtím vlak pohyboval, nikdo ho v hluku neslyšel, ale teď v hrobovém tichu ho musel zaslechnout úplně každý. Všichni si uvědomili, jaké jim hrozí nebezpečí. Vylézt na střechu by znamenalo vystavit se riziku zastřelení. Proto uchopili lana, přivázali je k něčemu pevnému a spustili se opatrně dolů z mostu. Za několik okamžiků se tak ocitli dole, mimo dostřel nepřítele. Velitel popadl mapu a ukázal několika vojákům, kudy do bezpečí. Tak se tedy vydali směrem, o kterém si velitel myslel, že je bezpečný.

Chodili po velice strmých cestách a kamenech ostrých jak meč. Když konečně narazili na roviny, dlouho si jich neužili. Odněkud s křoví se ozvala střela, jež po chvíli zasáhla velitele. Naštěstí ho pouze zranila, i tak však neměl vyhráno.

Zanedlouho z příkopů vylezli nepřátelé a svými zbraněmi počali mířit na překvapené Sovovi vojáky. Nepřátelský arzenál se skládal ze samých pušek, kdežto Sovův z rychlých samopalů, proto by nebylo kdovíjak těžké je zneškodnit, protože se nacházeli jen pár metrů od nich. Jejich takřka umírající velitel zavelel k útoku a nepřátelé začali padat jako ovce, ještě bylo slyšet pár výstřelů z pušek a pak už nic. Nepřátelská armáda se stala poraženou a ztráty u Sovovy armády nebyly vysoké. Sova však při boji podlehl zraněním a vydechl naposledy. Na místě úmrtí vyrobili velitelovi symbolický pomníček a pokračovali dále po trase do bezpečí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 12.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nečekaná bitvaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­