ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Nebezpečný odpad

- krátká povídka/vypravování

Bylo hezké sobotní odpoledne a Lukáš s Honzou se rozhodli, že půjdou do lesa. Ten den neměli žádné úkoly, měli tak celé odpoledne volné.

V lese si kluci natrhali borůvky a ostružiny. Najednou ale narazili na hromadu odhozených lahví. Podle nálepky se dozvěděli, že to jsou nebezpečné chemikálie. Kluci se rozhodli, že se podívají na cestu, jestli tam nejsou stopy od auta.
A trefili se. Stopy je zavedly k opuštěné chatě na okraji lesa. Nějaký pán tam pracoval s lahvemi, které se podobaly těm na hromadě a nakládal je do vozíku.

Lukáš navrhl: "Budeme ho pozorovat, kam to odveze."
Ten podivný pán odvezl náklad k hromadě ostatních chemikálií a tam ho vysypal.
Kluci pána ještě chvíli pozorovali a když odešel, tak to okolo chaty prohledali. Našli ještě spoustu nádob s chemikáliemi a záhony se zvláštními rostlinami. Když vlezli do chaty, našli tam plno zápisků a kontaktů. Po přečtení materiálů Honza zjistil, že ten člověk tam vyrábí drogy. Klukům se naštěstí podařilo nepozorovaně odejít.
Namířili si to rovnou na policejní stanici. Policisté jim poděkovali za cennou informaci, protože dotyčný muž byl celostátně hledaný. Současně je ale nabádali k tomu, aby příště sami nic nevyšetřovali, protože by to nemuselo dobře dopadnout.

Toho večera šli kluci spát s pocitem, že pomohli dobré věci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewer@ak47, 02.02.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nebezpečný odpadMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­