ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Nebezpeční pozemšťané?

...takových objektů, menších nebo větších, seskupených v různém počtu a rozličných geometrických tvarů se ve výzkumném centru vznášely tisíce. Ale zde, v části laboratoře, kde prováděli nejnebezpečnější výzkum těch nejagresivnějších projevů živé hmoty, pod nejvyšším bezpečnostními opatřeními a přímo pod kontrolou ALYL, objevili, že ve vzorku 801800 GPC se událo něco, o čem snili, a proč se rozhodli k tak riskantní vědecké práci.
"Pane kolego, pojďte sem za mnou, mám pro vás něco velmi zajímavého. Tohle musíte vidět," zvolal telepatickým přenosem plným napjatého neklidu BLYL, vedoucí výzkumné laboratoře v nejhlubší a nejvzdálenější části vesmíru. Oslovený kolega CLYL přistoupil, tedy vznášivě se přesunul ze vzdálenosti 1 000 000 megaparseků, a zaměřil zrakové smysly do míst, kam jej směroval BLYL. Oba vědci byli ve skutečnosti téměř neviditelné, průsvitně křehké bezpohlavní bytosti. Ihned s rostoucím údivem a zájmem se jali pozorovat dění na povrchu třetí koule.
"Řekněte mi, není to úžasné?"
"Neuvěřitelné! Fantastické!"
"Konečně jsme se dočkali, pane kolego!"
"Až se o tomhle dozví ALYL."
Obě mimozemské entity BLYL a CLYL se nakláněly nad průhlednou krychlí vyplněnou elektromagnetickým polem a vakuem, uprostřed se vznášela ohnivá koule, kolem které obíhalo v různých, pomocí složitých výpočtů rozmístěných osm dalších různobarevných koulí, jež nazvali planetami.
Oba vědci s nejvyšším napětím a očekávající opatrností pozorovali třetí planetu. Nebylo by na té kouli zas až tolik co ke zkoumání. Ale bio-psycho-sociologické indikátory signalizovaly pohyb vyšší živé hmoty... To se stalo poprvé v dějinách LYLSKÉ vědy, aby se takový experiment potvrdil. A nejen to, úspěšně zdařil...
CLYL po delším zkoumání vzorků vyšších forem života najednou zakřičel (telepaticky): "Pane kolego, podívejte se tady." Směřoval pohled BLYLA na jedno místo. Šálí je smysly? Spustili proto specifické zařízení, které speciálně vytvořili pro zkoumání inteligence. Naměřili hodnoty, které je utvrdily: ano stvořili lidskou civilizaci.
"Co teď? Zničit vzorek?"
"V žádném případě! To nikdy nedovolím!" hájil svou vědeckou práci BLYL.
"Ale co když vzorek infikuje ostatní zkoumané planety."
"Zabráníme mu v tom."
"Vy myslíte obklopit jej iluzí vzdálenosti?"
"Ano."
"Jste si jistý, že je to bezpečné."
"Naprosto."
"V tom případě navrhuji, abyste zvolil ještě postupy uvedené v příručce ZZZ00."...
O svém úspěchu ihned informovali ALYL. Na slavnostním shromáždění vědců LYLSKÉ akademie věd, přijali svolení k dalšímu výzkumu.
Dali se do práce. Objekt 801800GPC včetně modré planety přenesli až na nejzazší myslitelný konec vesmíru i pro LYLSKOU vědu. Teprve tam se jej rozhodli dál zkoumat za nejvyšších bezpečnostních opatření..."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Robert Poch, 13.11.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nebezpeční pozemšťané?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­