ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Nebezpeční pozemšťané?

...takových objektů, menších nebo větších, seskupených v různém počtu a rozličných geometrických tvarů se ve výzkumném centru vznášely tisíce. Ale zde, v části laboratoře, kde prováděli nejnebezpečnější výzkum těch nejagresivnějších projevů živé hmoty, pod nejvyšším bezpečnostními opatřeními a přímo pod kontrolou ALYL, objevili, že ve vzorku 801800 GPC se událo něco, o čem snili, a proč se rozhodli k tak riskantní vědecké práci.
"Pane kolego, pojďte sem za mnou, mám pro vás něco velmi zajímavého. Tohle musíte vidět," zvolal telepatickým přenosem plným napjatého neklidu BLYL, vedoucí výzkumné laboratoře v nejhlubší a nejvzdálenější části vesmíru. Oslovený kolega CLYL přistoupil, tedy vznášivě se přesunul ze vzdálenosti 1 000 000 megaparseků, a zaměřil zrakové smysly do míst, kam jej směroval BLYL. Oba vědci byli ve skutečnosti téměř neviditelné, průsvitně křehké bezpohlavní bytosti. Ihned s rostoucím údivem a zájmem se jali pozorovat dění na povrchu třetí koule.
"Řekněte mi, není to úžasné?"
"Neuvěřitelné! Fantastické!"
"Konečně jsme se dočkali, pane kolego!"
"Až se o tomhle dozví ALYL."
Obě mimozemské entity BLYL a CLYL se nakláněly nad průhlednou krychlí vyplněnou elektromagnetickým polem a vakuem, uprostřed se vznášela ohnivá koule, kolem které obíhalo v různých, pomocí složitých výpočtů rozmístěných osm dalších různobarevných koulí, jež nazvali planetami.
Oba vědci s nejvyšším napětím a očekávající opatrností pozorovali třetí planetu. Nebylo by na té kouli zas až tolik co ke zkoumání. Ale bio-psycho-sociologické indikátory signalizovaly pohyb vyšší živé hmoty... To se stalo poprvé v dějinách LYLSKÉ vědy, aby se takový experiment potvrdil. A nejen to, úspěšně zdařil...
CLYL po delším zkoumání vzorků vyšších forem života najednou zakřičel (telepaticky): "Pane kolego, podívejte se tady." Směřoval pohled BLYLA na jedno místo. Šálí je smysly? Spustili proto specifické zařízení, které speciálně vytvořili pro zkoumání inteligence. Naměřili hodnoty, které je utvrdily: ano stvořili lidskou civilizaci.
"Co teď? Zničit vzorek?"
"V žádném případě! To nikdy nedovolím!" hájil svou vědeckou práci BLYL.
"Ale co když vzorek infikuje ostatní zkoumané planety."
"Zabráníme mu v tom."
"Vy myslíte obklopit jej iluzí vzdálenosti?"
"Ano."
"Jste si jistý, že je to bezpečné."
"Naprosto."
"V tom případě navrhuji, abyste zvolil ještě postupy uvedené v příručce ZZZ00."...
O svém úspěchu ihned informovali ALYL. Na slavnostním shromáždění vědců LYLSKÉ akademie věd, přijali svolení k dalšímu výzkumu.
Dali se do práce. Objekt 801800GPC včetně modré planety přenesli až na nejzazší myslitelný konec vesmíru i pro LYLSKOU vědu. Teprve tam se jej rozhodli dál zkoumat za nejvyšších bezpečnostních opatření..."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nebezpeční pozemšťané?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)