ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Nebezpečná droga

Právník Adam Zemánek byl opravdu zkušený ve svém oboru, ale většinou si jej najímaly záporné osoby, ať už mafiáni nebo dealeři. Sám také podléhal jedné obávané droze, extázi. Dne 12. března 2007 odjel mladý právník na setkání s jedním dealerem, přezdívaným Okoun7. Nikdo ho už živého nespatřil.

Uplynuly týdny, měsíce a Zemánkovi rodiče počali mít strach. Nikdy to nedělal, aby o sobě nedal ani vědět. Rodiče byli už tak zoufalí, že raději zavolali policii.

V jeho bytě policie našla malý sáček s extází, tohle jediné tu pachatel zapomněl, jinak vše bylo rozházené a vybrané, ale policie nalezla v pokoji ještě jednu věc, kontakty na dealery. A tak obvolávali různé podvratné živly, až se dostali k Okoun7, ovšem nešlo se s ním spojit.

Několik měsíců trvalo zjištění jeho identity a další měsíce, kde se skrývá. Teď už jim nemohl zmizet zmizet.

Okoun7 však zjistil, kdo po něm jde a pokusil se utéct ze země. U hranic jej ovšem dopadli a zatkli. Ve vazbě se ke všemu přiznal. Právníka zabil, neboť se topil v penězích i v drogách. Jeho tělo pohřbil ve Vltavě. Okoun7 za to dostal 25 let na tvrdo, přesto nesnesl podmínky věznice a po pár dnech tam strávených se oběsil pomocí svého opasku na lustru v cele. Tělo mrtvého Zemánka se dodnes neobjevilo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Nebezpečná droga ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nebezpečná drogaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)