ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Námořník Nekňuba

Každý správný námořník musí mít rád moře, ale námořník Nekňuba moře přímo nenáviděl, protože vůbec neuměl plavat.

Už jako malý se bál vody, a když už do ní musel vstoupit, snaživě se vymlouval. A proč se vlastně nakonec stal námořníkem? Zapříčinil se o to jeho otec. Ten byl odjakživa správným plavčíkem a každý si jeho jméno vychvaloval. A proto není divu, že chtěl, aby jeho potomek pokračoval v jeho šlépějích. Kapitána lodi Svoboda "podplatil" s tím, ať Nekňubu u něj zaměstná. Nekňuba neměl radost, ale slovům otce nemohl odporovat.

Na lodi čistil záchody i palubu a čas od času i podpalubí. Kapitán byl zatím s jeho prací spokojen. Až jednou se měli vypravit na otevřené moře, kde řádili piráti. Dostali za úkol dopravit důležité zboží do Argentiny. Odměna byla tak vysoká, že vypluli i přes všechna možná rizika.

Plavba byla klidná, ale kapitánem cloumala nervozita. Neustále se dalekohledem rozhlížel po okolí, sledoval souřadnice, aby se jejich loď neztratila a ptal se námořníků na aktuální situaci. Nakonec přiznal, že se bojí pirátů a má podezření, že loď sledují. Bohužel se jeho obavy naplnily. Vzadu zahlédli malou tečku, později rozpoznali loď a nakonec spatřili i vlajku, která visela na stožáru - lebka se zkříženými nohami na černém pozadí. Jenže než stačili jakkoliv reagovat, byli už pod palbou nepřátelských děl.

Většina námořníků utíkala k dělům s cílem ubránit svou loď, Nekňuba si to namířil přímo přes palubu. Kapitán udělal to samé a také vyskočil z lodi. Vzhledem k přesile pirátů se stala loď Svoboda minulostí. Zbylo z ní jen pár dřívek a potrhaná plachta. Kapitán se uchytil na kuse prkna a Nekňubu - toho už nikdy nikdo neviděl. Buď skončil v zajetí pirátů, anebo se utopil. To zůstává záhadou. Kapitána našla po několika dnech obchodní loď, jež ho odvezla do bezpečí. Alespoň někdo se zachránil...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 19.11.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Námořník Nekňuba







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­