ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Náhoda

Bylo po tři čtvrtě na devět, když se Jack Matheus probudil sám ve svém hotelovém pokoji. Minulá noc byla divoká a tomu odpovídal i stav místnosti. Postel vedle něj byla prázdná, jeho společnice tedy již odešla. Bylo to už po druhé, co podvedl svoji přítelkyni, která je v Seattlu, zatímco on je na služební cestě v New Yorku.

Jack se zrovna protahoval, když jeho pohled ulpěl na skoro dobaleném kufru.
"Sakra!" zaklel. Po tak vášnivé noci úplně zapomněl na letadlo do Seattlu, které odlétalo za půl hodiny. Jack se co nejrychleji zkulturnil a dobalil kufr. Vyběhl z pokoje a na recepci nechal klíče.
V New Yorku je lehké chytit taxíka, tedy pokud zrovna nikam nepospícháte. V takovou chvíli se rád projevuje všemi známý zákon schválnosti. A tak až po dlouhých pěti minutách máchání zastavuje u chodníku konečně jedna z těch žlutých potvor...
"Na letiště a rychle!" křikl Jack na řidiče, zatímco nasedal.

Jack neustále pozoroval hodinky na své levé ruce a přitom si nervózně poklepával do kolene. Cesta na letiště trvala bohužel déle, než předpokládal.
"Dělá to sedmdesát tři dolarů," oznámil řidič.
Jack vytáhl peněženku a hodil po řidiči stodolarovku: "Zbytek si nechte..." Pak popadl své jediné zavazadlo a utíkal k odbavovací přepážce pro jeho let.

"Jack Matheus," řekl zadýchaně pracovnici letiště.
Žena chápavě kývla. "Aha, takže to vy jste ten opozdilec. Bohužel, pane Matheusi, vaše místo bylo přeobsazené, ale můžete letět dalším letem za dvě a půl hodiny."
"Dobře, děkuji," odvětvil Jack a převzal si novou letenku.

Čas na letišti strávil s novinami nad kávou a pořádnou snídaní, kterou v hotelu nestihl. Zanedlouho již nastupoval na palubu letadla. Nasadil si sluchátka a pohodlně se usadil do svého sedadla. Letadlo se začalo rozjíždět po dráze a jakmile dosáhlo požadované výšky, začaly letušky nabízet cestujícím občerstvení.

Neuběhlo ani deset minut, když se letadlo otřáslo. Avšak tohle podle výrazu letušek nebyly obyčejné turbulence. Letadlo se začalo blížit rychle k zemi a na palubě vypukla panika. A tak náhoda zachránila Mitchell Forceovou, matku třech dětí, která letěla místo Jacka prvním letem. A právě tato náhoda zabila Jacka Matheuse.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Šárka Plachá, 08.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
NáhodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­