ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Mrtvý školník

- krátká hororová povídka

Před 50 lety žil školník jménem Günter. Ve škole, kde pracoval, se nacházel starý kotel s mnoha vadami. Jednou v zimě šel Günter zatopit, ale komín byl ucpaný a děti ho v kotelně ze srandy zamkly. On to ale nevěděl. Kouř vnikl do místnosti a školník začal volat o pomoc. Jenže nikdo ho neslyšel...
Potom dveře děti odemkly, ale bylo pozdě, našly už jen mrtvé tělo školníka. Tělo proto ze strachu schovaly pod kupu uhlí.

Po dlouhé době se školník probudil! Chtěl se pomstít všem dětem ve škole za to, co mu udělaly. Začal vraždit.
Odchytl jednoho kluka a nahlásil řediteli, že přestoupil na jinou školu. Zamkl jej do kotelny a nechal udusit kouřem. Ještě před svou smrtí viděl chlapec ruku, která se pálí v kotli. Podle náramku to byla ruka jeho nejlepšího kamaráda Heindricha!
Školník si udělal seznam. Zabil mnoho žáků, než pojal určité podezření sám ředitel školy McWazowski. Chtěl vše nahlásit policii, ale zrovna když vytáčel číslo, Günter ho zabil strašlivou smrtí.

Nakonec našel školník klid, protože člověk, který ho zavřel do kotelny, zemřel na infarkt.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Alexandr and Johny, 18.03.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mrtvý školníkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­