ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Motýli

Vítr roznášel po světě smutnou píseň. Její autorka seděla na louce a tmavé vlasy i blankytně modré šaty jí vály ve větru. S páskou přes oči dál zpívala: "Neplačte, děvčátko si zpívá o kráse světa, na který se již nedívá..."

S prvními slovy písně začali přilétat motýli. Zpočátku přilétali po dvou, po třech, ale čím déle zpívala, tím více motýlů přibývalo. Když její hlas utichl, byla motýlů již plná louka. Seděli na každičkém volném místě, jen kolem holčičky vytvořili prázdný kruh.

Dívka zvedla ruce a pomalu uvolňovala pásku, až jí spadla do klína a odhalila vypálené oči.
"Pojďte bráškové," zašeptala dívenka, ale v nastalém tichu to znělo, jako by to spíš vykřikla.
Všichni motýli se k ní rozlétli a tiskli se na ni i na ostatní motýly. Svět se zastavil a sledoval, co se stane. Ta vteřina, při které svět věnoval svou pozornost malé dívce, trvala strašlivě dlouho a zároveň krátce.

Motýli splašeně odlétali a vypadali, jako by na louce nechtěli zůstat ani o minutu déle, než je třeba. Nakonec na louce zůstal jeden jediný - jediný blankytně modrý motýl...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Berenika Ročková, 18.12.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
MotýliMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­