ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Minuta strachu

Ošklivé podzimní odpoledne, potemnělý pokoj, úzká proutěná pohovka, na níž sedí mladý muž, který prožívá svou minutu strachu.
Přemítá o svém životě a uvědomuje si, že za minutu může být vše jinak. Do téhle chvíle na něm nikdo nebyl závislý, studoval, plánoval si skvělou budoucnost, chtěl cestovat. A při pomyšlení na to, že by tohle všechno ztratil, se dívá skrz polo plnou láhev whiskey.

Ošklivé podzimní odpoledne, potemnělý pokoj, úzká proutěná pohovka, na níž sedí mladý muž, který prožívá svou minutu strachu, zírá na popraskanou prázdnou zeď, která se teď stala jeho vrbou, jež nikdy nevysloví jeho myšlenky, které napadají člověka jen v těch nejchmurnějších okamžicích.

Do hrobového ticha se ozve píseň I believe, která ho vždy držela nad vodou, a teď ho může i potopit. Zvedne telefon. Nechápavě přikyvuje. V půlce rozhovoru telefon vypne a padá k zemi společně s jeho nejlepší kamarádkou, láhví whiskey.
Leží na zemi, hledí vstříc krátké budoucnosti, která ho čeká. Z té nejdelší minuty na světě se stává závod s časem, jenž nemůže nikdy vyhrát.

Ošklivé podzimní odpoledne, potemnělý pokoj, úzká proutěná pohovka, vedle níž leží mladý muž, který prožil svou minutu strachu. Strop se pro něj stává nebem, které je teď tak nedosažitelné. Louže krve kolem jeho dříve statných paží se rozlévá do všech stran stejně jako jeho otázky, které nemají konce. Ale přece jen jedna otázka je silnější než všechny ostatní: "Proč já?"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: P.a.u.lDesigner, 30.03.2011

­­­­

Slohová práce Minuta strachu ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Minuta strachuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­