ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Mám strach

Mám strach. Takový, že až někdy brečím, ale ne před otcem. Otec říká, že správní chlapi nebrečí a on opravdu nikdy slzu neuronil, ani když umřela maminka. Celý pohřeb jsem ho sledoval a ani jediná slzička mu neukápla.

Bojím se, že mě unesou. Kdo? Nevím, jak se jmenují, ani kde se tu vzali, ale prvně jsem je uviděl na maminčině pohřbu. Ve škole nikdo nebral ohled na to, co se mi stalo, ale oni na mě byli milí, alespoň ze začátku. Pak se to všechno zvrtlo... Poslední dobou jich vídám čím dál tím víc. Snad ještě vydrží a dnes mě nechají spát. Dřív jsem se bál spát nahoře, teď neusnu dole. Oni se totiž bojí výšek. Co když se jich bát přestanou tak jako já? Dnes jsem jich potkal víc než kdy jindy. Mám strach.

Usnul jsem, ale to jsem neměl dělat. Tentokrát se jim to povedlo. Unesli mě.

Jsem vězněm v jejich stromu, odkud pozorují vesnici. Také už ji pozoruji a sleduji slunce, které právě vychází.
Tatínek vyběhl z domu a brečí, kvůli mně. Dveře se začaly otevírat a já se odvrátil od slunce, které už možná neuvidím, jdou si se mnou totiž hrát...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Berenika Ročková, 15.12.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mám strachMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­