ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Malý princ na 8. planetě

  • možné pokračování Malého prince od Antoine de Saint-Exupéryho aneb malý princ na další planetě

Na osmé planetě pobýval melancholik. Když k němu přistoupil malý princ, zřejmě si nevítaného návštěvníka ani nevšiml. Dále setrvával nehybně na židli, oči sklopené a trval si na svém, že je vlastně jediným člověkem v široširém okolí, nebo se pouze toulal ve svých vzpomínkách a mysli. Košili měl pečlivě urovnanou, na stole, u kterého seděl, leželo pár pečlivě urovnaných grafů a statistik.

Nevypadalo, že by si chtěl hodiny a hodiny povídat, proto se chlapec chopil slova: "Melancholiku, proč se nikam neženeš jako všichni dospělí lidé?" Odpovědi se sice nedočkal, ale přece jen nastala jistá změna. Oči melancholika se odvrátily od země a změřily si malého prince od hlavy až k patě. I přes počáteční nedůvěřivost pomalu a nejistě odpovídá: "V okamžiku, kdy jsi vstoupil na můj asteroid, jsem usoudil, že nebudeš chtít mluvit s někým, jako jsem já, ale teď mi připadá, že tě možná zajímám, proto ti rád odpovím: nemám vlastně kam pospíchat."
"Ale jak je to možné, vždyť žádný dospělý nemá tolik času, aby jím mohl mrhat nicneděláním," přemýšlí malý princ.
"Řekl bych, malý princi, že právě přemýšlíš, z jakého důvodu mám právo tu jen tak sedět," s větší jistotou povídá melancholik.
"Přesně tuto otázku si pokládám," odpovídá princ.
"Mohu ti říci, že výsledky mé práce vidíš tady na stole. Například tento graf ukazuje hodnotu přibližování mé planety ke kometě 9P/Tempel 1. Bohužel všechno nasvědčuje faktu, že zanedlouho se obě tělesa střetnou... A hned kniha vedle je dílo vzniklé před pěti oběhy mého domova okolo Slunce. Zveršoval jsem totiž hlas vody, jež ke mně často promlouvá," vysvětluje melancholik.
Nastalo chvíli ticho, princ se pokoušel pochopit význam melancholika, jeho životní cestu a úděl... Avšak nic mu nedávalo smysl. Zdánlivě bezvýznamný člověk se náhle zdál zajímavějším než všichni obyvatelé asteroidů, které již navštívil, dohromady. Ale na druhou stranu si opět pomyslel, že dospělí jsou opravdu velmi zvláštní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Synková, 27.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Malý princ na 8. planetěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­