ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Líný David

David byl líný kluk. Nikdy neudělal více, než bylo třeba, a když byla možnost, neudělal zhola nic. Ve škole ovšem patřil k nejlepším žákům, co se týče prospěchu, ale z tělocviku propadal. Naneštěstí měl smůlu v tom, že bydlel na venkově, kde je vždy spousta práce.

Jednou se mu nechtělo ze školy vůbec domů, protože jeho otec stonal a on by musel vše dělat za něj. Právě probíhala poslední hodina a David byl velice nervózní. Když po nějaké chvíli zazvonil zvonek a celá třída se rozeběhla ze dveří jako zběsilá, David si počkal na odchod vyučujícího. Schoval se do skříně a raději ani nedýchal, aby ho někdo neodhalil. Jelikož skříň byla pořádná, nezaslechl posléze ani její nenápadné zamknutí školníkem...

Netrvalo dlouho a David dostal hlad. Rozhodl se proto svoji pozici opustit a vydat se do svého nemilovaného domova, aby něco pozřel. Čekalo ho však strašlivé zjištění - dveře jsou zamčené! Zpanikařil, křičel ze všech sil, jak jen dokázal, leč nikdo ho neslyšel - a ani nemohl, skříň stála až ve třetím patře školní budovy v té nejzapadlejší třídě. Musel si to přiznat, byl v pasti!

Po pár předlouhých hodinách se do třídy naštěstí vrátil školník, aby před svým odchodem zkontroloval, zda je vše na svém místě. Po otevření skříně překvapeně zíral, když z ní doslova vystřelil David jako smyslů zbavený. Ten mu vše rychle vysvětlil a už si to pelášil do svého domova, takřka mrtev hlady.

Doma mu dali najíst, ale i lekci, ať přijde vždy včas. A když pak do ruky dostal sekyrku na dříví, bez remcání poslechl a nasekal polínka nejméně na celý další rok. Od té doby se už nezalekl žádné práce a dokonce si v tom našel i zalíbení...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 27.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Líný David







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­