ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Krátký román do kapsy

Byla krásná noc. Měsíc byl zrovna v úplňku a na dřevěné lavičce u rybníka seděl zamilovaný pár. Byla to Jessica a Charles.
Jessica byla nejkrásnější děvče z vesnice. Měla dlouhé hnědé vlasy, blankytně modré oči a malá ústa. Je sirotkem a pracuje jako pradlena. Je chudá, a proto mnozí rodiče chlapců odmítají, aby se jejich synové oženili s nějakou chudou sirotou bez věna.
Charles je urostlý mladík se světlými vlasy a zelenýma očima. Je to syn bohatého sedláka.

"Jessico," řekl Charles, "zanedlouho přijdou verbovat vojáky a mě asi odvedou."
Jessica mu naslouchala.
"Chci se jenom ujistit," pokračoval Charles, "že tu na mě budeš čekat, až se vrátím."
"Slíbím ti to," odpověděla Jessica, "pokud mi ty slíbíš, že se vrátíš!"
Nastalo ticho, které Charles ukončil, když Jessicu políbil. Poté se rozloučili a odešli.

Příštího dne Jessica hledala Charlese, marně. Ve vesnici se dozvěděla, že ho naverbovali do vojska.
Rozeběhla se k lavičce, na které včerejší večer seděli. Našla tam dopis, v němž stálo:

"Omlouvám se, že jsem odešel bez rozloučení. Rychtářův syn James prozradil, kde se ukrývám a vojáci mě našli a odvedli. Slibuji, že se vrátím.
Tvůj Charles

Jakmile si Jessica přečetla dopis, rozplakala se.
V té době byl Charles odvezen na cvičiště, kde tvrdě cvičil se zbraní a po výcviku si našel své místo v lese s vyhlídkou, kde se oddával vzpomínkám na Jessicu.

Jednoho dne, kdy se opět vydal na své místo v lese, potkal na cestě krásnou dívku. Dívka se jmenovala Izabela a velmi mu připomínala Jessicu. Její podoba Charlese překvapila tak, že se Izabele začal dvořit a rázem byl slib Jessice zapomenut. Izabela jeho zájem opětovala a začali se scházet, ovšem náklonnost Izabely k Charlesovi nebyla upřímná.
Po dvou měsících služby měl Charles velmi zvláštní sen o Jessice, ve kterém jej volala zpět. Na druhý den měl Charles v hlavě jasno.

Uběhly tři roky a Charles se vrátil domů, kde na něj čekala Jessica. Velmi litoval toho, že se nechal Izabelou zlákat a Jessice všechno vyprávěl a také se jí omluvil.
"Vím, že to, co jsem udělal, bylo hloupé, a proto tě prosím o odpuštění."
Zas byla krásná noc a všechna příkoří byla zapomenuta.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Čermáková, 19.04.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krátký román do kapsyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­