ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.44
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Kouzelný klobouk

Mám klobouk. Dostala jsem ho minulý rok od babičky. Celý rok jsem ho nenosila, až v zimě, kdy jsem ho marně hledala, protože mi byla zima na hlavu. Našla jsem ho o Vánocích při velkém úklidu.
V té chvíli, kdy jsem si nasazovala ten klobouk, myslela jsem na nádherný kaktus v obchodě a že si ho půjdu hned koupit. Už dlouho jsem po něm toužila a chodila jsem se na něj koukat, jestli mi ho náhodou někdo nekoupil. Když jsem si ten klobouk otočila na hlavě ten kaktus se přede mnou objevil. Procházely mi hlavou různé myšlenky, jak se ten kaktus mohl jen tak přede objevit. A došla jsem k závěru, že za všechno může ten klobouk. Od té chvíle to byl kouzelný klobouk.
Možná jsem to neměla dělat a nevyužívat té moci kouzelného klobouku. Ale ještě jsem si přála velký skleník s dalšími kaktusy. Dívala jsem se na ty všechny krásné věci a asi jsem se někam opřela a najednou spadnul nějaký kamínek. Chtěla jsem ho sebrat, protože byl opravdu krásný. Ale v té chvíli jsem cítila bolest v ruce a noze. A nemohla jsem se vůbec hnout.
Ano, ležela jsem na zemi. Asi jsem spadla s postele. Pátrala jsem okolo, ale kouzelný klobouk nikde. Tím kloboukem jsem mohla zachránit tolik, kteří potřebují pomoc. Už nikdy bych si nepřála takové zbytečnosti jako je skleník s kaktusy. Pomáhala bych lidem. Ale byl to asi jenom sen.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karlos, 25.06.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouzelný kloboukMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­