ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Když se opět vrátil úsměv

  • krátká vypravovaná povídka ze života

"Tak co?" zeptala jsem se.
"Je nám to tak líto, opravdu, upřímnou soustrast!"
"Ona," nasucho jsem polkla, "ona umřela?"
"Je nám to strašně líto, nemohli jsme pro ni nic udělat!"
Tak strašně dlouho jsem si přála malou sestřičku, a teď je pryč! S obrovským knedlíkem v krku a nutkáním okamžitě se rozbrečet utíkám z nemocnice domů! Proč mi to naši neřekli? Proč mi neřekli, že Lili už nežije?

Je už to týden, a já pořád nepřestávám tesknit. Ještě jsem se ani jednou neusmála! Moc toho ani nenajím, prostě celý den ležím na posteli a dívám se na ten krásný obrázek! Je to Lili. Vždyť jí byly teprve čtyři. Proč tak malé dítě muselo umřít? Co je to za spravedlnost? Neustále si vyčítám, že jsem ji nechala jet na těch lyžích! Že jsem se za ní u našich přimlouvala, aby jí je koupili. Jí se ten sport tak moc líbil!

O rok později

Stále držím smutek. Dnes by měla Lili narozeniny. Bylo by jí už pět let. Jak ten čas letí. Maminka čeká miminko a já, i když miluji děti, to miminko nikdy nebudu mít stejně ráda, jako jsem měla Lili. Na mámu naštvaná nejsem, vždyť vím, že to pro ni musí být těžké, a tak jsem ráda, že je teď šťastná, ale přesto ve mě hlodá červík, který říká: "Jak mohla na Lili tak rychle zapomenout? Toto jí nikdy neodpustím!"

O sedm měsíců později

Už je to devatenáct měsíců! Miminka - ano miminka, byla to dvojčata - Rút a Martin jsou skvělá! Rút je úplně jako Lili. Pohodová, usměvavá a skoro nebrečí! Přesto ji nahradit nedokáže. Martin je pravý opak, neustále se vrtí, vrní a brečí. Když se dnes skláním nad jejich postýlkami, a dívám se, jak oba spinkají, konečně se mi za devatenáct měsíců vrací úsměv na rty. A i když ztráta každého blízkého je strašná, vím, že čas ji zahojí a zvlášť, když je kolem vás rodina a dvě tak krásná mrňata!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zabábinka, 01.03.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když se opět vrátil úsměvMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­