ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Kavárenský povaleč

Tvůj dress code tě prozradil. Patříš jinam, do lepší společnosti. Nesedej si k tomu stolu. Nikdo na tebe nepromluví, nikdo ani nevzdechne nad jedinou tvojí myšlenkou. Nikdo neocení pokoru tvého ducha.

Proč jsi vlastně došel do kavárny Slavie a usadil se u velké, prosklené vitríny. Víš, že sem nepatříš. Máš svoje přátele. Máš svoji společnost, která tě sice moc neuznává. Ale někam patříš.

Jak sis mohl myslet, že sem zapadneš? Mezi ozdobené a předražené dortíky s masou šlehačky na povrchu.

Už jen ten úsměv číšníka, který ti přinesl vodu a nalil. Brr, byla studená, a ještě z ní vyprchávaly bubliny chloru. Chlor je jed. A ty ho nenávidíš stejně jako naparáděné paničky.

Mohl ses válet někde venku a běhat po stráních, kde místo otřesů mnohatunových tramvají zpívají ptáci. A země je tak lehká, že se jí ani nedotkneš, když běžíš.

Kdo tě tady pohladí? Kdo ti objedná něco k jídlu? Komu budeš stát aspoň za jeden pohled?

A co to máš na sobě? Museli ti koupit tyhle hadry? Tyhle značkové nesmysly vyrobené v Číně.

Dobře. Vydržíš. Nebudeš dělat ostudu. Vylížeš do dna tu vodu, abys potěšil okolí. Budeš se chovat vzorně. Za takové chování je odměna.

Kočky mají Whiskas, chlapi whisku a ty doma dostaneš Pedigree. Masné, chutné masíčko z konzervy.

Jenom kdyby ti lidé u těch stolků tak nemlaskali. A kdyby tě někdo podrbal v tom zimním oblečku od Armaniho, který vůbec nepotřebuješ. Ale lidé holt chtějí být klamáni, tak co bys neudělal pro svoji paničku...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mar1311, 30.10.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kavárenský povalečMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­