ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.50
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

I dům se brání

To byl takhle jeden dům. Ten dům měl zjev zcela odpudivý a není divu, že v něm nikdo nežil. Tato stavba, pokud se tak dá vůbec nazvat, ležela asi dvacet kilometrů za Plzní. Kolem tohoto domu se nacházelo tolik stromů, až to tvořilo jakési stromořadí. Každý toto stavení ignoroval a nikdo tudy ani nechodil, ale jednoho člověka to velice přitahovalo, obchodníka Sedláčka.

Pan Sedláček si zde místo této barabizny naplánoval postavit veliký hotel. Získal i povolení ke zbourání domu, a tak stavbě jeho snu už nikdo nemohl zabránit. Tentokrát nadešel konec ohyzdného domu...

Sedláček a parta zedníků s velkým bagrem se chystali započít své ničivé dílo. Nejdříve porazili všechny stromy, aby se mohli dostat k samotnému cíli. Pak jeden ze zedníků nastoupil do obrovského bagru, jenž připomínal robustního dinosaura a blížil se k jedné z domovních zdí. Leč těsně u zdi se bagr náhle zastavil. Zedník vystoupil, aby zkontroloval motor, ale žádný problém v něm nenašel. Sedláček si přesto ihned pro jistotu zavolal pro nový...

Když opět jeden zedník zasedl za řízení nově přivolaného stroje a řítil se k cíli, objevil se zase stejný problém jako u toho předešlého. Stroj jako by zkameněl. A žádnou technickou chybu překvapivě opět nikdo nenašel. To už bylo ovšem Sedláčkovi divné. Sedl si naštvaně za volant svého osobního vozu a namířil si to sám tam, kde jeho podřízení dříve neuspěli. A co si myslíte, že bylo dál?

I auto se zaseklo pár metrů od zdi! Sedláček už supěl zuřivostí. Vzal sekyru, kterou měl v kufru a mlátil do zdi jako pomatenec. Po pár minutách přestal a všiml si, že zeď zůstala nepoškozená, ba ani škrábanec na ní nebyl k nalezení.

Zedníkům to už bylo zcela jasné, dům je zakletý, a raději utekli. Sedláček chvíli smutně na stavení koukal a pak taky odešel.
Inu, dům tam stojí ještě dodnes a ani živáček tudy raději neprojde.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 09.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
I dům se bráníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­