ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Hodiny času (Procházka za sto let)

Čas rychle běží, nikdy se nezpomalí, nezastaví. Každému z nás by se jistě líbily hodiny, které rychle přesunují čas. Do minulosti bychom se nechtěli podívat. V historii byla většina záhad objasněna, musel by se stát zázrak, abychom lidstvu přispěli odhalením něčeho nového. Ale budoucnost, ta nás láká. Člověk je od přírody zvědavý a neznámo ho přitahuje.

Ručička našich hodin se zastavila v roce 2105. Kolem nás se rozkládá krásná neporušená krajina. Vůbec nám nepřipomíná tu naši, znečištěnou a narušenou. Co nás ale překvapilo je to, že nevidíme ani živáčka. Zřejmě se nevyplnila předpověď vědců o počtu obyvatel. Obávali se velkého nárůstu. Nyní je nás ale tak málo! Co se přihodilo? Že by nějaká válka, jaderná katastrofa? Možné to je.
Došli jsme do města a potkáváme spoustu starých, šedovlasých lidí. Nejsou zlí ani nepřátelští, ale veselí a kamarádští. Chtěli by se s námi blíže poznat, ale my pospícháme. Musíme toho tolik stihnout! Čistou uličkou jsme došli k malé budově s nápisem "škola". Zrovna skončilo vyučování a děti se vrací domů. Z velkých dveří vychází docela málo žáčků. Naproti škole se rozprostírá obrovský dům s balkóny, na nichž odpočívají staří lidé. Tváří se spokojeně. Nic jim nechybí. Neobsluhují je ošetřovatelky jako v dnešních domovech důchodců, ale šikovní malí roboti.
Jdeme dále kolem nemocnice. Připomíná nám spíše supermarket. Na velké hustě popsané tabuli nám nabízí naklonované dvojníky, transplantace obličeje a mozku velmi levně. Vida, výzkum pokročil o několik krůčků kupředu.
Prohlédli jsme si mapu dnešního světa a div nám nevypadly oči! Marně hledáme okrajové části světadílů, ledovce roztály a velká část pevniny se ocitla pod vodou. Škoda! Zajímalo nás tedy to, kam lidé jezdí na dovolenou. V cestovní kanceláři se nenabízejí pobyty v horách ani u moře, ale letecké zájezdy do vesmíru. Lidé postavili přepychové hotely po celé galaxii a poptávka po nich je prý obrovská. Někdo však vrátil ručku hodin zpět na rok 2005. Nezbývá nám tedy nic jiného, než čelit dnešním problémům a těšit se na budoucnost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: anaj, 17.09.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hodiny času (Procházka za sto let)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­