ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.32
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Hodiny času (Procházka za sto let)

Čas rychle běží, nikdy se nezpomalí, nezastaví. Každému z nás by se jistě líbily hodiny, které rychle přesunují čas. Do minulosti bychom se nechtěli podívat. V historii byla většina záhad objasněna, musel by se stát zázrak, abychom lidstvu přispěli odhalením něčeho nového. Ale budoucnost, ta nás láká. Člověk je od přírody zvědavý a neznámo ho přitahuje.

Ručička našich hodin se zastavila v roce 2105. Kolem nás se rozkládá krásná neporušená krajina. Vůbec nám nepřipomíná tu naši, znečištěnou a narušenou. Co nás ale překvapilo je to, že nevidíme ani živáčka. Zřejmě se nevyplnila předpověď vědců o počtu obyvatel. Obávali se velkého nárůstu. Nyní je nás ale tak málo! Co se přihodilo? Že by nějaká válka, jaderná katastrofa? Možné to je.

Došli jsme do města a potkáváme spoustu starých, šedovlasých lidí. Nejsou zlí ani nepřátelští, ale veselí a kamarádští. Chtěli by se s námi blíže poznat, ale my pospícháme. Musíme toho tolik stihnout! Čistou uličkou jsme došli k malé budově s nápisem "škola". Zrovna skončilo vyučování a děti se vrací domů. Z velkých dveří vychází docela málo žáčků. Naproti škole se rozprostírá obrovský dům s balkóny, na nichž odpočívají staří lidé. Tváří se spokojeně. Nic jim nechybí. Neobsluhují je ošetřovatelky jako v dnešních domovech důchodců, ale šikovní malí roboti.

Jdeme dále kolem nemocnice. Připomíná nám spíše supermarket. Na velké hustě popsané tabuli nám nabízí naklonované dvojníky, transplantace obličeje a mozku velmi levně. Vida, výzkum pokročil o několik krůčků kupředu.

Prohlédli jsme si mapu dnešního světa a div nám nevypadly oči! Marně hledáme okrajové části světadílů, ledovce roztály a velká část pevniny se ocitla pod vodou. Škoda! Zajímalo nás tedy to, kam lidé jezdí na dovolenou. V cestovní kanceláři se nenabízejí pobyty v horách ani u moře, ale letecké zájezdy do vesmíru. Lidé postavili přepychové hotely po celé galaxii a poptávka po nich je prý obrovská.

Někdo však vrátil ručku hodin zpět na rok 2005. Nezbývá nám tedy nic jiného, než čelit dnešním problémům a těšit se na budoucnost.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Hodiny času (Procházka za sto let) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hodiny času (Procházka za sto let)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)