ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Hlas

Zase slyšela ten nepříjemný vyzváněcí tón. Přesně věděla, kdo jí volá. Hbitě vytáhla mobil z hluboké kapsy kalhot, aby se přesvědčila. Byl to ON. Na displeji blikala dvě známá slova. Její jindy oblíbená písnička jí teď přímo rvala bubínky! Držela mobil v ruce, stále se dívala na blikající displej a srdce jí bušilo jako o závod. Nechtěla to vzít, a nakonec ani nevzala. JEHO trpělivost totiž vyprchala dřív, než to stihla. Z hloubi duše si oddechla.

Trvalo to už 3 týdny, bylo to jako ohraný film. Vždy zazvonil telefon, a pak už se ozval jen ten hlas. Ten, co jí vždycky naháněl husí kůži. JEHO hlas! Nadával jí, urážel ji a nakonec vyhrožoval. Nikdy to nikomu neřekla. Kromě své přítelkyně ovšem. Fenky Kejsi. Nikdo jiný by ji nepochopil. Jen její němý přítel vždy trpělivě naslouchal.
Pokaždé, když byla venku, nervózně se rozhlížela. Pátrala v těch tvářích kolem po NĚM. Byla tak směšná, vždyť JEHO tvář přece neznala. V poslední době znala jen paniku a strach. Někdy si myslela, že je to jen noční můra a všechno se jí jen zdá, ale další telefonát, který ji přesvědčil o opaku, ji opět srazil na kolena!

'Další den pohody a klidu,' pomyslela si při cestě z práce. Usmála se. Od té doby, co si koupila novou SIM kartu, usmívá se docela často. Bylo to jediné rozumné řešení, jak se HO zbavit. Bude to skoro měsíc, co má od NĚJ pokoj! Setřásla HO! Občas, když uslyší zvonění mobilu, ještě se vyděsí, ale čas to jistě všechno zacelí.

Tma pokročila. Silný podzimní vítr otřásl korunami stromů. Zachvěla se. Byla už jen pár metrů od domu. Zazvonil jí mobil. Nebála se, vyndala ho z kapsy. Na displeji "SKRYTÉ ČÍSLO" - ta děsivě známá slova. Věřila si. Stiskla zelené tlačítko a přiložila mobil k uchu. Uslyšela ten hlas. Ten, který by poznala mezi tisíci. JEHO hlas! Zase si ji našel. Bála se, ale co mohla dělat! Rychle hovor ukončila a vydala se k domovu. Po tváři se jí kutálely slzy. Těšila se, až se Kejse zase svěří. Bylo to tu znovu. Patří k ní...a ona ví, že už se HO nikdy nezbaví!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lenka Schmidtová, 27.05.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
HlasMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­