ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Graffiti

Ulicí se plížila skupinka tří lidí. Proplétali se uličkami a cílevědomě mířili ke zdi u nádraží. Jakmile před ní stáli, vytáhl každý ze svého batohu sprej a čelovku. Jeden z nich chvilku zápolil se zapnutím světla, ale nakonec se mu přeci jen čelovku povedlo rozsvítit a přidat její světlo k záři čelovek svých přátel. Chvíli bezradně sledovali zeď, až do ticha jeden z nich zašeptal: "Taky nic nevidíte?"
"Mně překáží ta kukla," odpověděl mu dívčí hlas a hned po něm souhlasně přitakal poslední člen skupinky. Přestože nechtěli, aby někdo spatřil jejich tváře, stáhli si z hlav černé kukly a narvali si je do kapes. Teď, když už konečně viděli na práci, prohrkali plechovky a pustili se do díla.

Minutová ručička na hodinkách jednoho ze sprejerů stihla třicetkrát oběhnout, než byli s dílem hotovi. Jakmile bylo dílo skončeno, dopřáli si pár sekund a pokochali se výsledkem své práce. Někde v dáli zaštěkal pes. Ten zvuk probral všechny tři kumpány a donutil je ke spěchu. Na hlavu si navlékli kukly a srovnali je tak, aby jim nepřekáželi. Rozeběhli se ke své další zastávce a za sebou nechali na zdi nápis, který hlásal: "Každá růže má krásný květ a nebezpečný trn - Quotes."

Na nádraží okolo sedmé přijel vlak a z něj se vyhrnuly děti spěchající do školy. Každé z nich se u zdi zastavilo, vytáhlo z kapsy svůj mobil a vyfotilo si překrásný nápis. Podobná scéna se odehrávala i na mostu u školy, u starého domu na zbourání a na betonovém plotu paní Kodcové. Kdybyste si koupili kterékoli noviny, hned na první straně byste si přečetli články o oné skupince tří lidí a o jejich dílu. V kanceláři si starosta zrovna vyléval zlost na velitele policie, jak je možné, že ta banda je stále na svobodě. A v jednom pokoji v jednom paneláku se na gauči, v posteli a dokonce i na podlaze povalovali tři lidé. Jedna dívka a dva chlapci a každý z nich v ruce svíral černou kuklu. A ani jeden z nich neslyšel sirény.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Graffiti ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Graffiti







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)