ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Graffiti

Ulicí se plížila skupinka tří lidí. Proplétali se uličkami a cílevědomě mířili ke zdi u nádraží. Jakmile před ní stáli, vytáhl každý ze svého batohu sprej a čelovku. Jeden z nich chvilku zápolil se zapnutím světla, ale nakonec se mu přeci jen čelovku povedlo rozsvítit a přidat její světlo k záři čelovek svých přátel. Chvíli bezradně sledovali zeď, až do ticha jeden z nich zašeptal: "Taky nic nevidíte?"
"Mně překáží ta kukla," odpověděl mu dívčí hlas a hned po něm souhlasně přitakal poslední člen skupinky. Přestože nechtěli, aby někdo spatřil jejich tváře, stáhli si z hlav černé kukly a narvali si je do kapes. Teď, když už konečně viděli na práci, prohrkali plechovky a pustili se do díla.

Minutová ručička na hodinkách jednoho ze sprejerů stihla třicetkrát oběhnout, než byli s dílem hotovi. Jakmile bylo dílo skončeno, dopřáli si pár sekund a pokochali se výsledkem své práce. Někde v dáli zaštěkal pes. Ten zvuk probral všechny tři kumpány a donutil je ke spěchu. Na hlavu si navlékli kukly a srovnali je tak, aby jim nepřekáželi. Rozeběhli se ke své další zastávce a za sebou nechali na zdi nápis, který hlásal: "Každá růže má krásný květ a nebezpečný trn - Quotes."

Na nádraží okolo sedmé přijel vlak a z něj se vyhrnuly děti spěchající do školy. Každé z nich se u zdi zastavilo, vytáhlo z kapsy svůj mobil a vyfotilo si překrásný nápis. Podobná scéna se odehrávala i na mostu u školy, u starého domu na zbourání a na betonovém plotu paní Kodcové. Kdybyste si koupili kterékoli noviny, hned na první straně byste si přečetli články o oné skupince tří lidí a o jejich dílu. V kanceláři si starosta zrovna vyléval zlost na velitele policie, jak je možné, že ta banda je stále na svobodě. A v jednom pokoji v jednom paneláku se na gauči, v posteli a dokonce i na podlaze povalovali tři lidé. Jedna dívka a dva chlapci a každý z nich v ruce svíral černou kuklu. A ani jeden z nich neslyšel sirény.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Berenika Ročková, 21.12.2017

­­­­

Slohová práce Graffiti ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
GraffitiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­