ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Emil Kačina

Emil Kačina byl žákem základní školy v Kobylisích. Ve škole nedával žádný pozor a podle toho taky vypadaly jeho známky. V žákovské knížce se mu plnily poznámky, které on zcela ignoroval. Zajímala ho pouze jediná věc - rošťárny.
Jednou napálil pana učitele zeměpisu tím, že mu schoval globus do učebny dějepisu. Nakonec ho našel až po dvou dnech, čili Kačinovi a jeho spolužákům odpadl zeměpis. Nebo učiteli matematiky dal do jídla sýr, aby se mu při mluvení zalepila ústa. Zkrátka to byl raubíř.

Jednoho dne se mu to ale vymstilo. Jeho třídní učitel vždy po práci venčil psa, přivázal ho k lavičce a usnul. Emil tudy náhodou šel a uviděl spícího učitele i přivázaného psa. To by nebyl správný Emil Kačina, aby nevyužil příležitosti k další rošťárně. Pomalu se k nim přibližoval, přičemž se nezapomněl krýt za různé předměty. Když se mu povedlo proplížit až k lavičce, pomalu začal osvobozovat učitelova psa. Jakmile byl pes volný, vzal jej do náruče a utíkal s ním pryč. Za rohem se ještě letmo ohlédl a byl ta tam...

Po necelé půlhodině se učitel probral a vylétl takřka do vzduchu, když nikde neviděl svého psa. Koukal se všude kolem sebe, ale marně. Lítal po okolí jako blázen. Ptal se každého kolemjdoucího, jestli ho někdo neviděl, nebylo mu to však nikterak platné. V tu dobu měl totiž Emil psa již v polorozpadlém domě jen pár ulic od místa, kde po něm učitel pátral. Psa měl uvázaného k háku od bývalého vyvěšeného lustru a při tom do něj kopal, mlátil a házel po něm různé předměty. Zvíře už bylo tak neskutečně naštvané, že se doslova utrhlo z háku a vyskočilo na Emila. Emil zvíře v šoku odkopl a s roztrženými kalhotami utíkal z domu. Pes se za ním ihned pustil...

Na zahradě onoho domu stála studna. Emil si to k ní rychle namířil, jako že se tam schová. Leč nepočítal s takovou hloubkou a sletěl z několika metrů do studené vody. Pes nahoře na něj zle štěkal, a tak si teprve teď Emil uvědomil, co udělal. Křičel o pomoc, ale v štěkotu rozzuřeného psa nebylo slyšet ani slovo. Později se pes unavil, štěkat přestal a vzdálil se od studny pryč. Venku už se smrákalo a Emila popadl obrovský strach.

Volal o pomoc, bohužel v jeho blízkosti nebylo ani živáčka. Až ráno jej našli jeho rodiče, hodili mu dolů lano a zachránili ho. Od té doby se z něj stal lepší člověk. Ve škole byl učiněným beránkem, zlepšil své chování i známky a dělal už jen dobré skutky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 23.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Emil KačinaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­