ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Dr. Caligeri

Dr. Caligeri nebyl jeden z těch lidí, které potkáte každý den. Byl to blázen už od pohledu. Jeho zlomyslný úsměv a oči plné hněvu vzbudily nejistotu i v největším tvrďákovi. O tomto člověku a jeho činech vzniklo mnoho spekulací a povídek. Jedno je však jisté, vždycky takový nebyl.

V dětství žil jako spousta jeho kamarádů, ba i lépe. Rodiče i jeho sourozenci mu opětovali jeho lásku, věnovali mu veškerý čas a nikdy ho nenechali v nesnázích. Jeho rodina nebyla ani bohatá, ani chudá. Byl to zkrátka šťastný a velmi bystrý kluk. Ve škole patřil k nejbystřejším a jeho nápady ohromily spoustu učitelů.

V patnácti letech nastoupil na výbornou střední školu, kde se také po čase seznámil s jednou dívkou. Zpočátku si jí moc nevšímal, protože holkám nikdy nedůvěřoval. Není se čemu divit. Do té doby potkal pouze takové, jež si na něco pořád hrály, byly to drbny a nedalo se jim věřit. Neznal žádnou dívku s čistou duší, dobrými úmysly a se srdcem na správném místě. Tyto pocity v něm až probudila ona. Skamarádil se s ní a trávili spolu spoustu času. Byla to první bytost, které se nemusel bát povědět cokoliv a se kterou mohl sdílet své nejhorší sny.

Jednou přešlo kamarádství v lásku. To byl však okamžik, jenž mu změnil život. Byly dvě možnosti, co mohl udělat. Povědět jí to, anebo mlčet. Jenže on měl takový strach z odmítnutí, že to uzavřel do sebe a neprojevil ani špetku z toho, co cítil.
Čas plynul a jeho vytoužený anděl si našel někoho jiného. Caligeri se nemohl smířit s tím, že ji má jiný muž. Byl plný vroucího hněvu, šílenství a beznaděje. I když se s ní pořád občas vídal, nikdy nedal najevo svoje city a touhy. Choval se stejně jako vždy.

Po několika letech to už nevydržel a opravdu zešílel. Začal spřádat plán, jak ji získat. Trvalo mu to dlouho, ale jednou byl jeho krutý plán dokonán. Vystudoval hypnózu a stal se v tomto oboru profesionálem. Do hypnózy začal dostávat svého pacienta, který byl bledý a měl nejlepší předpoklady k vykonání toho, co Caligeri naplánoval. Nebyl to náměsíčník, jak se všude píše. Pokaždé, když ho doktor vrátil zpět k vědomí, nepamatoval si nic z toho, co se dělo. A tímto způsobem začal Caligeri vraždit. Vždycky pacienta uvedl do bezvědomí a přikázal mu, co má udělat. Nejdříve začal se zabíjením nevinných lidí. Nebyli to jeho nepřátelé. Byly to opravdu nevinné bytosti, které neměly s Caligerim nic společného. Byli to pouze pokusní králíci. Potřeboval se ujistit v tom, že to vyjde. Že vyjde zabít jeho milovanou dívku i s jejím přítelem. Člověk by si řekl, jak je možné, že by byl takového činu schopný? Odpověď spočívala na konci jeho plánu. Caligeri měl za to, že když ji zabije a pak se sám otráví, setká se s ní v posmrtném životě a konečně budou spolu. Bohužel pro něho to nedopadlo tak, jak plánoval. Po šestnácté pokusné vraždě byl odhalen, po důkladné studii prohlášen za duševně chorého a svůj zbytek života strávil v depresích na místě zvaném blázinec.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barezzi, 07.01.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dr. CaligeriMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­