ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Doktor

Doktor Nosák byl znám především svou arogancí a přehnanou ignorací. Smrti pacientů řešil jako běžnou banalitu, a to nemluvě o smrtelných nemocích. Před příbuznými pacientů se pokaždé naparoval a dělal, jako kdyby mu to v nemocnici patřilo. Její ředitel ho nemohl propustit, jelikož na druhou stranu patřil mezi špičkové doktory. Kolegové ho proto neměli v lásce a dělali mu různé schválnosti.

Jednoho dne do nemocnice přivezli člověka po havárii letadla. Byl strašně ohořelý a nohy měl zcela rozpárané. Nosák se tomu vysmál a prohlásil, že to zvládne jedna dvě. Zanedlouho ho měl na sále a v pozadí operačního sálu stálo pár jeho kolegů. Nosák vnímal jenom je, jak jim to natře, až muž, kterého má pod rukama, bude zase zdráv. Ti se budou divit, ti budou zírat! A v těchto myšlenkách zapomněl na všechny operační pravidla a zraněného muže operoval téměř jako nezkušený.

Po několika hodinách byl hotov a šel si umýt ruce. Pacienta mezitím přenesli na prázdný pokoj a nechali jej ležet na ustlaném lůžku. Nosák odcházel a na chodbě se před kolegy promenádoval jako král.

Za několik dní Nosákova pacienta probudili z umělého spánku. Ovšem ten si stěžoval na strašné bolesti v koleni. Na rentgenu Nosák zjistil, že má koleno celé propíchané. A jedinou možností byla amputace... Dírky od píchání se podobaly jeho náčiním a on si uvědomil, co způsobil.

Kolegové ho udali primáři a ten se o to začal zajímat. Nosák byl před ním rázem jako pudl a neodvážil se říct ani slovo, protože nechtěl přijít o místo. Zpoza rohu Nosáka pozorovali proradní kolegové a smíchy se mohli potrhat. Měl obrovské štěstí, protože to primář mohl říct ředitelovi, jenž by ho samozřejmě vyhodil, udělal totiž hrubou chybu z nepozornosti a teď bude někdo bez nohy. Nosák si už raději dával pozor a už se tolik nepředváděl. Kolegové ho ihned měli raději.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 26.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
DoktorMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­