ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Dobrodružná výprava Bučivoje Brala

Za devatero horami a devatero lesy žil byl v jedné noře hobit jménem Bučivoj Bral. Nebyl to jen tak ledajaký hobit, kterého si můžeš představit. Byl už tak velký, že mohl jezdit dokonce na normálním koni, a neobyčejně odvážný, že sám přemohl tlupu skřetů.

Jednou, když se Bučivoj vydal na další dobrodružnou výpravu porazit skřetí hordy v temném hvozdu, neuměl tehdy ještě zacházet s žádnou jinou zbraní než s dřevěnou palicí. Projížděl mnoha kraji, až se dostal k pustině a pak dál k Železným horám, než se objevil u města jménem Doll Guldur. Zde svými kudrnatými vlasy a drsnou tváří budil dojem krutého válečníka ze severu nežli nějakého hobita.

Když s přidělenou jízdou opouštěli město a dostali se k okraji temného hvozdu, už tam na společenství národů Středozemě čekalo ohromné skřetí vojsko, které dychtilo po moci a zkáze. Strhla se ohromná bitva, která neměla v dějinách Středozemě obdoby. Zprvu to vypadalo, že jsou síly vyrovnané, to se však změnilo, když začalo skřetů zčistajasna přibývat. Pro společenstvo to vypadalo velmi bledě, a dokonce se začalo myslet i na prohru.

'To je nepřípustné,' pomyslí si Bučivoj. Lidé i trpaslíci jsou už téměř na ústupu, jen elfí armáda drží své pozice.
'Musel by se stát zázrak,' zamyslí se mocný elfí král Tranduil, který bojuje ze všech sil.

V tu chvíli se vřítí na bojiště jízda v čele s Bučivojem Bralem rovnou do skřetího týlu, kde se nacházel skřetí generál Gotmog, stvoření odporného vzhledu, jež vyvrhlo samotné peklo.
Bučivoj do něj najel a udeřil do jeho hlavy palicí tak silně, že se hlava oddělila od trupu a odletěla daleko, až dopadla do zaječí nory. Důsledkem toho se skřetí tlupa dala na ústup, svět byl opět na chvíli zachráněn a vznikla hra jménem golf.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michal Kyjovský, 18.12.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dobrodružná výprava Bučivoje BralaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­