ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Chlapec a kouzelná tužka

- pohádková povídka

Je ráno, další letní den a malý kluk z paneláku vylézá ven. Všichni mu říkají Petr, ale většinou na něj volají "Ty uličníku!", protože je široko daleko považován za velkého raubíře.
Jednou, když se tak procházel kolem parku, zahlédne v křoví cosi barevného a malého. Přijde blíž, podívá se na tu věc a zjistí, že to je tužka. Za normálních okolností by ji ani nezvedl, ale něco ho na ní upoutalo. Vzal tužku do rukou a odnesl si ji domů. Položil ji na stůl a vytáhl ze šuplíku kus papíru. Poté tužkou nakreslil na papír malého vojáčka. Byla to na první pohled obyčejná kresba obyčejnou tužkou, ale po chvíli se s obrázkem začalo něco dít. Petr se na vojáčka pořádně zadíval a všiml si, že se mu pohnula ruka. Promnul oči a zadíval se na kresbu ještě jednou. Teď se pohnula i další část těla. A než byste napočítali do pěti... bum... vojáček vyskočil z papíru a stál na nohou jako živý. Petr zavýskl a samým leknutím spadl ze židle.
"Co...co...jak to...ale..." koktal udiveně Petr.
Pak přišlo další překvapení. Vojáček na něj promluvil: "Zdravím tě, kamaráde, já jsem Johny. A jaké je tvoje ctěné jméno?"
Petr div neomdlel z toho, co viděl a slyšel. Po chvíli se ale vzpamatoval a vysoukal ze sebe větu: "Jak to že umíš mluvit? A vůbec - jak to, že jsi živý?"
"To ta tužka..." odpověděl mu vojáček a pokračoval: "Je kouzelná. Co s ní nakreslíš, to obživne. Já jsem toho živý důkaz," řekl a usmál se.
Petr se nad tím zamyslel a potom mu došlo, že vlastní skutečně neobyčejně vzácnou tužku. Nyní se mu to začalo zamlouvat a těšil se, jak si nakreslí další věci, které posléze obživnou. V jeho přemýšlení ho ale vojáček zastavil a ještě mu zdůraznil, že když tužku použije ke zlým účelům, všechno špatné se mu vrátí, a to i s úroky. Petr přikývl a slíbil, že se odteď polepší a že už nikdy nebude vyvádět žádné lumpárny...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela21, 30.05.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Chlapec a kouzelná tužkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­