ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Bůh nám žehnej

Psal se rok 2025 a moje rodina byla v tajné organizaci pracující na převratu režimu. Evropa již není to, co to bývala, zanikly všechny státy a vytvořila se Islámská Velmoc Alláhova. Kvůli světové krizi se Islám rozšířil do celé Evropy. Každý den zemřelo několik set lidí, kteří byli odhaleni z organizovaného převratu nebo prostě jen proto, že nesplňovali ideály Islámu.
Jsem lékařka, můj muž Lukas byl velitelem utajovaného spiknutí proti ISIS.

Převrat byl naplánován na 1. května 2025. V ten den svítilo slunce a teploty dosahovaly 25 stupňů, ideální podmínky pro vzpouru. Spojili se všichni, kdo byli schopni bojovat za svobodu. Válčilo se pět dní. Zemřelo mnoho našich lidí, ale stále tu byla naděje výhry. Poslední den byl naplánován atentát na diktátora Muhameda Bagiho. Útok měl provést můj muž.

Všude bylo ticho, připravovali jsme se na zásah, ale byli jsme odhaleni. Někdo na nás zavolal: "Pryč, utečte, jsou v přesile!"
Můj muž prchl do lesů a já se schovala do keřů. Čekala jsem několik hodin, než jsem opustila svůj úkryt a vydala se hledat mého muže.

Došla jsem až na mýtinu vysoko v horách, kde jsem objevila tělo mého muže, jak leží v kaluži vlastní krve. Naposledy jsem ho políbila, a když jsem se chtěla zdvihnout, ucítila jsem na mé hlavě hlaveň zbraně. Vstala jsem a otočila se čelem k muži, který mě měl v úmyslu zabít. Byla jsem smířená se smrtí.
"Udělej to, hned!" řekla jsem v slzách a on pak zmáčkl spoušť...

Tak tohle byl můj adrenalinový zážitek, vzbudila jsem se celá zpocená a vystrašená. Bylo 7 hodin ráno a z mešity se nesl hlas svolávající nás k modlitbě. Vzbudila jsem svého muže a vyšli jsme do ulic pomodlit se k Alláhovi. Takto začínal každý náš den už více než 5 let, ale stále věříme, že jednoho dne budeme osvobozeni.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nikki, 29.02.2020

   
­­­­

Slohová práce Bůh nám žehnej ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bůh nám žehnejMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­