ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Budoucně

- povídka vycházející z díla Raymonda Queneau

Blížilo se poledne. To je doba, kdy umělá slunce nad našimi hlavami pracují na nejvyšší výkon, který jim jejich konstruktéři (málem bych zapomněl na emancipované ženy - ...a konstruktérky) vložili do vínku. Postával jsem u zastávky MHD (rozuměj Magnetické Hromadné Dopravy) a pro ukrácení dlouhé chvíle sledoval jednu z mnoha holografických reklam. Tentokráte upozorňovala na nové domácí mazlíčky. Dozvěděl jsem se, že hitem letošních Vánoc bude robot s příhodným názvem "Manžel" (ta emancipace mě až děsí!).
I přes pozorné sledování reklamní kampaně na nechrápající muže, neušel mojí pozornosti náhlý pohyb blízko dráhy magnetovky. Jakýsi podivně vypadající subjekt s velmi vytáhlým spojovačem hlavy a trupu se rozkřikoval na vedle sebe stojícího muže. Když tak křičel, ať prý už mu ten polorobot pořád nešlape po nových hliníkovo-kožených botách, všiml jsem si něčeho směšného na onom člověku. Dalo by se dokonce mluvit o věci obrovsky směšné, možná i o vrcholu směšnosti. A tento vrchol směšnosti byl nasazen na jeho hlavě. Jeho antiUV-hlavový štít byl starší než plazmová obrazovka a byl obehnán úzkým proužkem solárního panelu, který mohl být nejvýše nulté generace.
Najednou ale jako kdyby se byl pan "Směšný" podíval do zaměřovače pulzního laserového děla. Ten podivný člověk se znenadání rozběhl, vhupnul do magnetovky a hned se posadil. Na tváři měl tuctový výraz, ani jediný mimický sval nenaznačoval účast v předchozí hádce. Zvláštní to člověk.
Později, už se den nachýlil ke svému konci, jsem toho člověka potkal znova. Procházel jsem kolem Centra pro řízenou teleportaci a onen subjekt byl opět ve sporu. Tentokráte se jednalo o špatně přiléhající část magneziového obleku jeho přítele. Možná se jednalo o radu, nikoli o při, ale kdo ví. Pan "Směšný" mával rukama tak energicky, že nebylo možno to s jistotou říci. Možná kdybych byl zůstal do konce tohoto představení o dvou hercích, ale to nešlo. Musel jsem již odejít, protože se blížila hodina volného pohybu robotů a v té není radno zůstávat v ulicích...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: John Sorrow, 05.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
BudoucněMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­